Danko: Žiadna tragédia sa nedeje, skutočná skúška príde v utorok

sita

Parlament bude v utorok 25. februára o 10:00 hlasovať o návrhoch na skrátené legislatívne konanie k zavedeniu trinástych dôchodkov, zdvojnásobeniu prídavkov na deti a k zrušeniu diaľničných známok

Žiadna tragédia sa nedeje, skutočná skúška príde v utorok 25. februára. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal predseda Národnej rady SR (NR SR) a Slovenskej národnej rady (SNS) Andrej Danko. Reagoval tým na fakt, že poslanci NR SR nehlasovali o návrhoch na skrátené legislatívne konanie k zavedeniu trinástych dôchodkov, zdvojnásobeniu prídavkov na deti a k zrušeniu diaľničných známok. Parlament dnes totiž dvakrát po sebe nebol uznášaniaschopný. Podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar (Most-Híd) preto presunul hlasovanie na utorok 25. februára o 10:00.

„Hlasovanie ukázalo, kto a ako úprimne to myslí s podporou predložených návrhov zákonov. Pri hlasovaní sme si otestovali, aký je súčasný stav pri rozhodovaní o tom, či vládne návrhy zákonov prerokujeme v skrátenom legislatívnom konaní. Žiadna tragédia sa však nedeje, skutočná skúška príde v utorok,“ uviedol Danko. Podľa šéfa parlamentu sa v daný deň ukáže skutočný charakter niektorých poslancov. Potvrdil, že už s nikým neplánuje o podpore zákonov rokovať. „Kto chce, nech hlasuje a kto nechce, nech nehlasuje,“ povedal Danko.

Na prvom hlasovaní sa zúčastnilo len 68 poslancov. Okrem poslancov za Smer – sociálnu demokraciu, SNS a Kotlebovcov – Ľudovej strany Naše Slovensko ĽSNS) hlasovali len nezaradení poslanci Peter Marček, Martina Šimkovičová a poslanec za Most-Híd Eduard Adamčík. Na druhom hlasovaní sa tiež zúčastnilo len 68 poslancov. Opoziční poslanci s výnimkou poslancov za ĽSNS sa na hlasovaní o skrátenom konaní nezúčastnili.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies