DIE PRESSE: Bratislava a Praha sú bohatšie ako Viedeň
Región Inner London je najbohatším regiónom v EÚ, po ktorom nasleduje Luxembursko. Bratislava a Praha sú na tom lepšie v rebríčku EÚ ako vo Viedeň. Najbohatším regiónom v Rakúsku je Salzburg. Informuje Die Presse.

V EÚ existuje jasný rozdiel medzi najchudobnejšími a najbohatšími regiónmi. Toto tvrdenie potvrdzujú najnovšie údaje z európskej štatistickej agentúry Eurostat, ktoré boli uverejnené v stredu. Región “Inner London-West” (611 percent priemeru  HDP EÚ) je prvý z hľadiska regionálneho hrubého domáceho produktu (HDP) na obyvateľa.

Luxembursko je na druhom mieste (257% priemeru EÚ), po ňom nasleduje južný a východný región Írska (217% priemeru EÚ). Hrubý domáci produkt je dôležitým ukazovateľom ekonomickej aktivity regiónu.

Najbohatším regiónom v Rakúsku je Salzburg. Salcbursko sa umiestnilo na 17. mieste v rebríčku EÚ medzi 276 regiónmi (154% priemeru EÚ). Na 18. mieste je Viedeň (153 percent priemeru).

Výrazne pred Viedňou a Salzburgom, je Bratislava (184%) a Praha (182%) sa v porovnaní s EÚ teraz umiestňujú na šiestom a siedmom mieste.

Najchudobnejší región EÚ je  Severozapaden v Bulharsku 29 percent priemeru EÚ.  Medzi desiatimi najchudobnejšími regiónmi je päť v Bulharsku, dva v Rumunsku, dva v Maďarsku a jeden vo Francúzsku. Slovensko sa v desiatke najchudobnejších nevyskytuje.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies