Die Presse: Rusko testuje novú hypersonickú strelu “Kinschal”
“Kinschal” je jedna z nových jadrových zbraní, ktoré prezident Vladimir Putin predstavil na svojom každoročnom prejave začiatkom marca. Informuje Die Presse.

Ruská armáda úspešne úspešne testovala novú hypersonálnu strelu. “Kinschal” (dýka) je jedna z nových jadrových zbraní prezidenta Vladimíra Putina prezentovaných na výročnom prejave začiatkom marca. Raketa bola spustená na juhu Ruska vo vzduchu  MiGom-31, ministerstvo obrany ohlásilo v sobotu v Moskve.

“Hypersonickáá raketa zasiahla daný cieľ na tréningovom ihrisku,” uviedla agentúra Interfax v správe. Putinov prejav vyvolal veľa otázok o tom, do akej miery skutočne ide o vývoj uvedených zbraňových systémov.

Z nich je “Kinschál” už s najväčšou pravdepodobnosťou funkčný, uviedol americký vojenský expert Michael Kofman. Je to ďalší vývoj rakiet Iskander. Nevypúšťa sa zo zeme, ale zo vzduchu. Predpokladá sa, že jej dosah až 2000 kilometrov. Podľa ruských zdrojov letí “Kinschal” až desaťnásobkom rýchlosti zvuku, a preto sa dá  sotva zachytiť, uzatvára Die Presse.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies