Diega Rodu polícia vyšetrovala v 45 prípadoch. 20 z nich ukončil účinnou ľútosťou
Policajný prezident popísal, ako v minulosti fungovala spolupráca našej polície s talianskou stranou. Informujú Hospodárske Noviny.

Slovenská polícia na základe informácií tajnej služby SIS obvinila z bližšie nešpecifikovaných deliktov dvoch pracovníkov daňových úradov a jedného z talianskych podnikateľov Diega Rodu, o ktorých písal zavraždený novinár Ján Kuciak.

Novinárom to dnes povedal policajný prezident Tibor Gašpar v reakcii na stredajšie vyjadrenie hlavy štátu Andreja Kisku, že SIS dlhodobo upozorňovala členov vlády na pôsobenie mafiánskej skupiny na východe krajiny. Gašpar ale neuviedol, kedy spomínanú trojicu polícia obvinila.

Podľa Gašpara čelil Roda vyšetrovaniu v 45 prípadoch. Často išlo o podozrenie z daňových deliktov a v 20 takýchto prípadoch si Roda uplatnil účinnú ľútosť a dodatočne doplatil dane, čím sa vyhol súdu.

Polícia spolu s prokuratúrou preveruje vyše 70 prípadov, ktorými sa predtým úrady zaoberali ohľadom spomínaných podnikateľov na východnom Slovensku, ktoré médiá spájajú s mafiou.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies