Diletantizmus a lajdáctvo Matovičových ľudí speje k vážnym konzekvenciám

V utorok 26.1.2021 došlo na rokovaní Petičného výboru (PETI) Európskeho parlamentu v Bruseli k opätovnému otvoreniu preskúmavania v roku 2014 uzavretej sťažností Alidy Hahn-Seidl a Imre Juhásza voči Slovenskej republike, za pretrvávajúce rešpektovanie rozhodnutí vyplývajúcich z povojnových Benešových dekrétov.

Aj keď požiadavka na opätovné preskúmanie, posúdenie a zrušenie platnosti Benešových dekrétov bola riadne a dlhodobo vopred zaradená do programu výboru a zverejnená na oficiálne informačných nosičoch Európskeho parlamentu, Slovenská republika, jej inštitúcie, orgány, ani zástupcovia, či predstavitelia ( Vláda SR, MZVaEZ SR, NR SR, Veľvyslanectvo SR pri EÚ, ako aj slovenskí europoslanci ) nevyužili svoju možnosť, aj povinnosť vstúpiť včas do procesu rozhodovania Petičného výboru Európskeho parlamentu.

Všetci doslova odignorovali príležitosť ovplyvniť rozhodovanie výboru o tom, či Brusel kvôli Benešovým dekrétom opätovne otvorí preskúmavanie a vyšetrovanie Slovenskej republiky, prostredníctvom orgánov a inštitúcií EÚ.

Napriek tomu, že útok na platnosť Benešových dekrétov (ustanovujúcich československú štátnosť po druhej svetovej vojne) je aj priamym útokom na základy slovenskej štátnosti a územnej celistvosti, nechala súčasná Matovičova vláda svojim lajdáctvom a nečinnosťou znova rozbehnúť proces spochybňovania majetkových práv v Slovenskej republike, ktorý sme už pri tejto istej petícii počas rokov 2012 – 2014 úspešne uzavreli.

Utorňajšie rokovanie výboru PETI vedené prevažne v réžii maďarských sťažovateľov a ich podporovateľov (z Maďarska, Rumunska i Nemecka), bez akejkoľvek oponentúry zo Slovenska, prirodzene vyústilo do rozhodnutia, že Slovenská republika sa opäť bude musieť podrobiť dôkladnému bruselskému preskúmavaniu svojho právneho a legislatívneho rámca.

Pri takom diletantizme, lajdáctve a nespôsobilosti Matovičových ľudí ochrániť primárny národno-štátny záujem, aký nám predviedli v tomto prípade, však treba pravdivo skonštatovať, že štát je vo vážnom ohrození.

Z politickej, mentálnej, ale aj osobnostnej výbavy predstaviteľov vládnej moci je zrejmé, že na vážny odborný dialóg „Matovičovcov“ o Benešových dekrétoch nie sú nijako pripravení, čo môže znamenať veľmi dlhé obdobie právnej neistoty s otvoreným a nepredvídateľným koncom.

 

 

Táto informácia je komerčným oznámením a je odvysielaná v znení dodanom klientom bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA za jej obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies