Do súboja o post prezidenta zrejme pôjde právnička Zuzana Čaputová z Progresívneho Slovenska
Zuzana Čaputová sa angažovala v boji proti skládke odpadov v Pezinku, do politiky vstúpila len koncom minulého roka. Informuje Denník N.

Zoznam pravdepodobných prezidentských kandidátov sa rozšíril o nové meno. Kandidatúru podľa informácií Denníka N veľmi vážne zvažuje právnička Zuzana Čaputová, ktorá je podpredsedníčkou mimoparlamentného hnutia Progresívne Slovensko (PS).

Hnutie o nej hovorí ako o silnej osobnosti. V prvom rade by však chceli, aby kandidoval súčasný prezident Andrej Kiska.

„Ak však tak neurobí, Progresívne Slovensko zvažuje postaviť vlastného kandidáta, pretože si myslíme, že potrebujeme v úrade niekoho, kto bude pokračovať v slušnej politike a bude silná morálna autorita. Takého kandidáta vieme ponúknuť,“ povedal riaditeľ komunikácie PS Ľubomír Ondrejkovič.

Prezidentské voľby sú už na jar 2019. Prieskum agentúry Focus zostavil rebríček mien, ktoré by mali najväčšiu šancu uspieť v prípade, že by Andrej Kiska opäť nekandidoval. V prvej trojke sa umiestnil aj súčasný predseda NR SR Andrej Danko.

Najväčšie šance na postup do druhého kola prezidentských volieb má bývalá premiérka Iveta Radičová. Volilo by ju 13,9 percenta ľudí. Momentálne pôsobí ako profesorka na Fakulte masmédií v Bratislave a tvrdí, že kandidovať nechce. “Nepripúšťam túto možnosť,“ povedala a za posledné mesiace svoju odpoveď nezmenila. Napriek tomu, že Iveta Radičová z politiky odišla pomerne dávno, zachováva si u ľudí pomerne vysoký kredit. Možno preto, že bola premiérka, si ľudia myslia, že by sa dokázala tohto postu kompetentne ujať,“ myslí si šéf Focusu Martin Slosiarik. Bola by podľa neho určite relevantnou kandidátkou v prezidentských voľbách. Informuje portál Noviny.sk.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies