Drucker zmenil postoj. Voľba nového šéfa polície sa odsúva
Za kľúčovú považuje novelu zákona aj premiér Peter Pellegrini. Osud policajného prezidenta necháva v rukách ministra vnútra. Informuje portál HNonline.sk.

“Ešte minulý týždeň mal minister vnútra Tomáš Drucker ambíciu predložiť novelu zákona o zmene výberu policajného prezidenta na najbližšiu, čiže májovú schôdzu parlamentu. No po uplynutí siedmich dní sa rétorika mení a zákon sa do Národnej rady dostane o mesiac neskôr. „Na návrhu sa intenzívne pracuje, chceme, aby tento návrh bol akceptovaný v čo najširšom kruhu odborníkov,“ odkázala Lucia Kirinovičová z tlačového odboru ministerstva vnútra. Podľa nej však stále platí, že minister vnútra má záujem ho posunúť čo najskôr do legislatívneho procesu, aby tento zákon mohol byť prerokovaný už na júnovej schôdzi Národnej rady.”, píše Martin Sliz na portáli HNonline.sk.

Podľa neho, otázny je tak aj prvý návrh ministerstva vnútra, ktorý by mal prejsť pripomienkovaním medzi ostatnými rezortmi. Drucker hovoril, že by ho chcel predložiť do konca tohto týždňa. Včera v ňom návrh rezortu vnútra ešte nebol.

Zmeny by podľa Druckera mali platiť od druhej polovice tohto roku. „Nový prezident by mal byť vybraný na základe novej legislatívy niekedy okolo októbra, vtedy by mal byť zákon účinný,“ hovoril Drucker minulý týždeň. Výmenu vo funkcii žiadajú aj demonštranti. Dnes sa opäť uskutoční zhromaždenie Za slušné Slovensko, ktorého podmienkou je odchod súčasného policajného šéfa Tibora Gašpara. Považujú ho za nedôveryhodného. Drucker dodnes nerozhodol, či Gašpara odvolá.

Na zmeny pravidiel pri výbere šéfa policajtov čaká aj premiér Peter Pellegrini. No ďalší postup pri Gašparovi necháva na šéfovi rezortu vnútra. „Pre mňa je momentálne kľúčové, aby pán minister čo najskôr dokončil a verejnosti predstavil nový zákon o voľbe policajného prezidenta, a následne musí povedať, ako mieni naložiť s terajším,“ povedal Pellegrini.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies