DS: Predsedníctvo strany podporuje poslancov, ktorí pomohli otvoriť mimoriadnu schôdzu

sita

Demokratická strana uviedla, že do volieb ide jednotne

Predsedníctvo Demokratickej strany (DS) plne stojí za poslancami Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) Ľubomírom Galkom, Natáliou Blahovou, Jozefom Rajtárom, Vladimírom Slobodom, Renátou Kaščákovou, Miroslavom Ivanom a Radoslavom Pavelkom. Agentúru SITA o tom informovala Silvia Šimeková z tlačového oddelenia strany po dnešnom predsedníctve. Ako ďalej uviedli, DS ide jednotne a so silnou kandidátkou do volieb, posilnená zápasom o naše ideály.

Siedmi nezaradení poslanci, ktorí sú dnes členmi DS, sa v utorok 18. februára prezentovali na úvod mimoriadnej schôdze parlamentu. Dopomohli tak k tomu, aby bol počet prezentujúcich sa 77 a parlament tak bol uznášaniaschopný. Predseda DS Michal Kravčík v reakcii na to uvedených poslancov okolo Ľubomíra Galka vyzval, aby odišli z kandidátky strany. Podľa neho sa totiž rozhodli podieľať na volebnej korupcii.

Mimoriadna schôdza NR SR bude pokračovať 25. februára rozpravou ku skráteniu legislatívneho konania pre vládne návrhy zákonov o zavedení trinásteho dôchodku pre penzistov, o zvýšení rodinných prídavkov o sto percent a o zrušení diaľničnej známky pre autá do 3,5 tony. Jej posledným bodom je vyslovenie súhlasu parlamentu s Istanbulským dohovorom. Očakáva sa, že parlament súhlas s dohovorom nevysloví.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies