Dušan Kováčik žiadal, aby jeho prípad odňali Úradu špeciálnej prokuratúry

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik požiadal, aby Generálna prokuratúra SR odňala jeho prípad Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) a pridelila ho inej prokuratúre. Na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku to dnes oznámil prokurátor Michal Šúrek, ktorý v procese s Dušanom K. zastupuje ÚŠP. Zároveň Dušan Kováčik vzniesol námietku zaujatosti voči Šúrekovi.

Ako Šúrek povedal na súde, o námietke zaujatosti rozhodovať nebude, nakoľko vec sa nachádza už v súdnom konaní a on je len jednou zo strán v spore. Rovnako sa vyjadril aj o žiadosti na odňatie a prikázanie veci.

Dušan K. je obžalovaný z toho, že bol činný pre zločineckú skupinu takáčovcov a tiež z toho, že prijal úplatok 50 000 eur za to, že Úrad špeciálnej prokuratúry nepodá sťažnosť proti prepusteniu údajného šéfa takáčovcov Ľubomíra Kudličku z väzby. Takisto podľa obžaloby v dvoch prípadoch neoprávnene poskytol informácie o trestných konaniach bývalému šéfovi Kriminálneho úradu Finančnej správy SR Ľudovítovi Makóovi. Bývalý špeciálny prokurátor však trvá na svojej nevine. Stíhaný je väzobne.

Očkovacia kampaň na dne: Matoviča teší lotéria, Sulík hľadá Fera!
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies