Ekonómov svojím programom najviac presvedčila koalícia PS-Spolu

sita

V tesnom závese sa umiestnili strany Za ľudí, SaS, KDH a OĽaNO.

V hodnotení Slovenskej ekonomickej spoločnosti (SES) svojím programom najviac presvedčila dvojkoalícia PS-Spolu. V tesnom závese sa umiestnili strany Za ľudí, SaS, KDH a OĽaNO. Ako ďalej informovala SES, jej hodnotenie sa sústredilo na to, do akej miery volebné programy strán, hnutí a koalícií pokrývajú kľúčové ekonomické otázky a výzvy, identifikované ako prioritné pre hospodársku politiku Slovenska. “Ako strana s najvyššou mierou pokrytia kľúčových ekonomických otázok, a ich možných riešení bola vyhodnotená koalícia PS-Spolu (76 %), nasledovaná stranami Za ľudí (71 %), SaS (68 %), KDH (66 %) a OĽaNO (64 %). Strany Smer-SD a ĽSNS nezverejnili žiaden relevantný ekonomický program a v hodnotení prepadli,” priblížila asociácia.

Koalícia PS-Spolu bola najvyššie vyhodnotená v piatich prioritných otázkach z desiatich. Silnou stránkou hnutia OĽaNO je podľa SES prioritná otázka “Rozvoj vedy a výskumu”. Strana SaS dominovala v prioritnej otázke “Efektívne súdnictvo, posilnenie právneho štátu a vymožiteľnosti práva” (spolu s KDH) a strana Za ľudí v oblasti “Inkluzívny trh práce, integrácia vylúčených komunít do spoločnosti a na trhu práce”. KDH z celkového štvrtého miesta bolo najvyššie hodnotené až v troch oblastiach, a to “Únik mozgov, migrácia, migračná a integračná politika”, “Efektívne súdnictvo, posilnenie právneho štátu a vymožiteľnosti práva” (spolu s SaS) a “Vzdelávanie, príprava na povolanie, stratégia zručností a ľudského kapitálu pre trh práce”.

Slovenská ekonomická spoločnosť je dobrovoľné vedecké a profesijné združenie slovenských ekonómov. Jeho cieľom je prispievať k rozvoju a popularizácii ekonomickej vedy podporou základného a aplikovaného výskumu. SES tiež podporuje skvalitňovanie ekonomického vzdelávania na Slovensku.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies