Erdogan sťahuje zlaté rezervy z USA
Zlaté rezervy cudzích štátov, ktoré spravuje Federálna rezervná banka USA, neustále klesajú.

Turecko sťahuje z USA svoje zlaté rezervy uložené vo Federálnej rezervnej banke na Manhattane. Turecký vodca Recep Tayyip Erdogan  tak nasleduje príklad Venezuely, Holandska a Nemecka, píše Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Nedávno sa stalo známou skutočnosťou, že v minulom roku sa rezervy tureckého zlata v USA znížili o 28 ton. V priebehu niekoľkých rokov tak turecká vláda úplne stiahla zo zahraničia zhruba 228 ton drahého kovu.

Takto sa Turecko riadi príkladom Venezuely, Holandska a Nemecka, poukázal Deutsche Wirtschafts Nachrichten. V roku 2012 Venezuela “repatriovala” svoje zlaté rezervy, uložené v tej dobe v Spojených štátoch. V roku 2014 sa holandská vláda rozhodla vrátiť do vlasti zo Spojených štátov asi 120 ton drahého kovu. A v roku 2017 prišla rada na Berlín, ktorý prepravil z USA do Nemecka asi 300 ton zlata, ktoré boli chránené vo Federálnej rezervnej banke na Manhattane.

V nedávnej minulosti turecký vodca Recep Tayyip Erdogan žiadal, aby zahraničné pôžičky vydané Tureckom, neboli nominované v dolároch, ale menovite v zlate.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies