Európski politici sa snažia presvedčiť Donalda Trumpa, že je potrebné oslabiť sankcie voči Rusku
Denník Financial Times napísal, že Francúzsko hrá hlavnú úlohu v kampani proti ruským sankciám.

Paríž sa snaží nájsť spojencov v Berlíne, Ríme a Londýne, čo je úplne prekvapujúce tvrdenie britského denníka, pretože francúzsky prezident Emmanuel Macrona nastolil neobyčajne tvrdú politiku Francúzsko proti Rusku.

Podľa denníka sústavný tlak Spojenými štátmi na Rusko, by mohol viesť k tomu, že v konečnom dôsledky dôjde k stratám európskych priemyselných podnikov.

Zdroj poukázal na to, že napríklad sankcie proti ruskej spoločnosti “RUSAL” by mohli spôsobiť “priamy a významný vplyv na dodávku kľúčových produktov”, rovnako ako viesť k uzavretiu mnohých podnikov vyrábajúcích komponenty od áut až po lietadla v európskych krajinách. Týka sa to najmä BMW, Airbusu, ale aj Volkswagenu, ktorý pôsobí aj na Slovensku.

“To nie sú podniky, ktoré môžu byť znovu otvorené hneď na druhý deň. Potrebujeme teda riešenie a rýchlo, “povedal zdroj a dodal, že sa v tomto smere so Spojenými štátmi uskutočňuje” konštruktívne interakcie “.

USA uložili proti Rusku nové sankcie 6. apríla. Do zoznamu bol zaradený veľký počet veľkých ruských podnikateľov a ich spoločností, vrátane výrobcu hliníka RUSAL, automobilky GAZ, “Gazprom” a “Renova”.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies