Facebook dočasne včera zablokoval profily Parlamentnilisty.cz aj Miloš Zeman – prezident ČR. Už sú opäť dostupné
Zo sociálnej siete Facebook na niekoľko hodín zmizol profil servera Parlamentnilisty.cz. Stránka, ktorá má cez 45 tisíc, bola nedostupná zhruba do 18:00. Informoval o tom v stredu spravodajský server INFO.cz.

Parlamentní listy bývajú označované za popredné české dezinformačné médium s najväčším dosahom. Prevádzkuje ho vydavateľstvo Our Media, v ktorom vlastní väčšinový podiel senátor Ivo Valenta. Valenta je tiež majiteľom hazardnej skupiny Synot.

Dôvod zablokovania stránky známy nie je. Podobný osud na pár hodín postihol aj profil Miloš Zeman – prezident ČR, ktorý obsah tejto stránky zdieľal.

“V čase, keď v EÚ rastie tlak na oznamovanie informácií od prevádzkovateľov IT technológií, na zástupcov Facebooku nie je možné nájsť žiaden kontakt. Doteraz nevieme, kto nás udal, za čo sme boli zablokovaní, či právom alebo neprávom. Nemáme šancu na akúkoľvek obhajobu alebo nápravu. Mrzí ma, že udavačstvo sa stáva zvykom a nie je voči nemu obrana,”uviedol pre INFO.cz Jan Holoubek, predseda predstavenstva spoločnosti Our Media, ktorá vydáva Parlamentní listy.

Facebook blokuje stánky najmä na základe vlastného vyhodnotenia nevhodného obsahu. Taktiež aj po nahlásení profilu alebo stránky zo strany používateľov.

Profily Miloš Zeman – prezident ČR aj Parlamentnílisty.cz sú už opäť dostupné.

“Dôvody nevieme. Nikto nám konkrétne informácie o tom, čo sme porušili, neoznámil. Nevieme ani, či nás niekto udal, nevieme, či to náhodou nesúvisí s článkami, ktoré popisujú prezidentské zápolenie, pána Drahoša či jeho súkmeňovcov,” píšu Parlamentní listy na Facebooku. 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies