FBI zadržali ruských oligarchov, ktorý mali údajne financovať Trumpa
Zvláštny vyšetrovateľ FBI Robert Mueller, poverený vyšetriť zásahy do prezidentskej volebnej kampane pripisované Rusku, sa rozhodol vypočuť troch ruských oligarchov. Oznámila to v stredu spravodajská televízia CNN. V informácii, ktorá sa opiera o nemenované informované zdroje, mená Rusov neuvádza.

Jedného z oligarchov podľa CNN zadržali agenti FBI pri jeho nedávnej návšteve Ameriky. Keď jeho súkromné ​​lietadlo v New Yorku pristálo, prehľadala oligarchovi polícia elektronické zariadenia, ktoré mal pri sebe. Druhý ruský oligarcha bol takisto v USA zadržaný, aj keď nie je jasné, či bol prehľadaný. Tretieho vyzvala FBI k dobrovoľnému pohovoru, muž sa ale v USA neobjavil.

 

 

Vyšetrovatelia sa podľa CNN zaujímali, či bohatí Rusi neposkytli priamo alebo nepriamo peňažné dary na účet prezidenta Donalda Trumpa počas jeho volebnej kampane alebo pri inaugurácii. Podobnú prax americké zákony zakazujú.

Vyšetrovanie ruských miliardárov podľa CNN svedčí o tom, že agresívne pátranie Muellerovho tímu sa zameriava na možný peňažný tok z Ruska do USA počas volebnej kampane v roku 2016. Môže ísť o ruské investície do spoločností, analytických firiem alebo politických akčných výborov, ktoré potom odovzdávajú dary kandidátom. Prípadne by podľa CNN mohlo ísť o nastrčené osoby s americkým občianstvom, prostredníctvom ktorých by ruské financie do amerických volieb smerovali.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies