Fico sa stal šéfom poslaneckého klubu strany Smer-SD
Predseda Smeru-SD a expremiér Robert Fico sa stal šéfom poslaneckého klubu tejto strany v Národnej rade SR. Rozhodlo sa o tom na zasadnutí klubu v Častej – Papierničke. Fico vo funkcii strieda Martina Glváča, ktorý je aj podpredsedom parlamentu.

Rozhodlo sa o tom jednohlasne na zasadnutí klubu v Častej – Papierničke. Fico vo funkcii strieda Martina Glváča, ktorý je aj podpredsedom parlamentu.

Podpredsedami tohto najpočetnejšieho klubu v NR SR budú Glváč, Miroslav Číž a Tibor Glenda, Dušan Jarjabek už v tejto pozícii pôsobiť nebude. „Očakávam predovšetkým lepšiu politickú koordináciu práce strany, poslaneckého a ministerského klubu. Zrejme budete svedkami pravidelného stretávania sa poslancov, ministrov a štátnych tajomníkov. Prináša to veľa dobrých podnetov,“ ozrejmil Fico.

Podľa jeho slov ide aj o vzájomnú pomoc poslaneckého klubu a jednotlivých členov vlády. „Minister napríklad príde s návrhom zákona, ten však dostatočne nenapĺňa predstavy strany. Preto ministrom ponúkame pomoc a podporu, aby zákony boli ľavicovejšie a sociálnodemokratickejšie,“ vysvetlil.

Fico teda zhrnul, že poslanecký klub Smeru-SD pod jeho vedením má fungovať efektívnejšie. „Chceme, aby sme bol ľavicovejší a aby poslanci boli aktívnejší vo svojich vystúpeniach. Nebudete už len svedkami troch či štyroch tlačoviek opozície, ale dostanete od nás kvalitné informácie,“ dodal.

Fico dnes natočil video na Slavíne o protiruskom besnení.


Správu budeme aktualizovať

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies