Ficov parný valec sa rozbehol s matkou opakovaného posolstva
Už po tri dni sme svedkami tlačoviek Róberta Fica v ktorých sa vyskytuje meno Georga Sorosa, Andreja Kisku a mantra o slovenskej štátnosti.  A budeme toho svedkami až pravdepodobne do pondelka. Videli sme za tie tri dni Fica vystrašeného, Fica jedovatého a dnes sme mali možnosť vidieť Fica opäť v starej životnej forme, Fica, ktorý si to dokonca aj užíval.

Sú už len dvaja starí harcovníci v súčasnej politike. Ten jeden je na dovolenke, vediac s maslom na hlave za košickú vetvu MOST-HÍD , Sidora a PPA s pozemkovým fondom, že aj tak nič nevyrieši. A ten druhý je vykrývač situácie.

Ten druhý vykrýval iba dodnes. Po dnešku už vie, že jeho vláda nepadne. Nepadne, pretože ak by skutočne Žitňanská mala charakter tak už sekne s funkciou za tieto dni niekoľkokrát. Jej 55-ta poloha rozhorčenia nad Sorosom Fica, je len povinná jazda zabetonovaného charakteru, ktorý sa premostil k Bugarovým pozemkom a maslu na hlave. Inak povedané povinné charakterné zomknutie sa vo vlastný prospech.

Infláciou tlačoviek opozícia spôsobila to, že nik už ani netuší o čom sa tu kto baví. Fico svojim replay posolstvom, ktoré už opakuje tretí deň, začína hovoriť k ľuďom najjasnejšie.

Čo je, ale najhoršie. Ešte pred troma dňami bol naozaj vystrašený, dnešná tlačovka, však bola tlačovka hráča, ktorý ma späť svoju životnú formu.  Neteší ma to… Ale žiadne predčasné voľby nebudú. Ficov skutočný parný valec sa rozbehol.

Fico vie že opakovanie je matka Slovákov. Napísať múdrosti by bol nevkus. V krajine kde si nik nepamätá kto čo povedal pred 15 minútami, zdôrazňovať dokola 3 vety ako súhrn reagovania na tu infláciu tlačoviek, je jediný spôsob ako dať ľuďom Ficovu istotu jeho pravdy.

A dnes ho to ešte aj bavilo a užíval si to…

Ako si sme zabudli na rok 1994 a Mečiarov návrat po Moravčíkovej vláde… Navyše Fico dnes vie, že jeho lov na alternatívnu scénu a voličov  Kotletbu vyšiel, má ich dnes všetkých v jednotnom šíku za sebou a možno už aj potvrdené nejakým interným prieskumom.

Mám už iba blbý pocit, ktorý znie asi takto:  Nechcite, aby nakoniec Fico začal chcieť predčasné voľby alebo ešte horšie nechcite, aby sa nakoniec záhadne objavila nejaká nahrávka z nejakého stretnutia v týchto končinách sme v tom najlepší.

Ak Kaliňák a Gašpar budúci pondelok padnú a Fico zostane. Nebude to Ficova prehra, ale drvivé víťazstvo. On vie a aj ten na dovolenke, že v stávke bolo oveľa viac.

Dobrá rada, kúpte si veľa pukancov do pondelka a usaďte sa v kresle.

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies