FOCUS: Voľby by v apríli vyhral Smer-SD. Prieskum potvrdil nárast Progresívneho Slovenska a Spolu
Ak by sa parlamentné voľby konali koncom apríla, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 20,5 percenta. Ako druhá najsilnejšia by skončila SaS, podporilo by ju 13,2 percenta respondentov, tretia skončila SNS s 10,1 percentami. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus.

Na štvrtom mieste by skončila strana Kotleba – ĽSNS, volilo by ju 9,3 percenta oslovených. Nasledujú OĽaNO (9,1 percenta), Sme rodina – Boris Kollár (9,1 percenta), KDH (6,8 percenta), Most-Híd (5,8 percenta). Pred bránami Národnej rady SR by ostalo Progresívne Slovensko (3,6 percenta), SMK-MKP (3,3 percenta) a SPOLU – občianska demokracia (2,8 percenta). Ostatné strany alebo hnutia by nezískali ani dvojpercentnú podporu.

Smer-SD by v parlamente získal 37 kresiel, SaS 24, SNS 18, Kotleba – ĽSNS 17, OĽaNO rovnako ako Sme rodina Borisa Kollára 16 kresiel. KDH by získalo 12 kresiel a Most-Híd desať kresiel.

Prieskum sa realizoval od 24. do 30 apríla na vzorke 1005 respondentov. Respondenti odpovedali na otázku: „Teraz si, prosím, predstavte, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany a hnutia. Ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas?“

Na voľbách by sa zúčastnilo 71,5 percenta opýtaných, 16,5 percenta respondentov by nešlo voliť a 12,5 percenta odpovedalo „neviem“.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies