FOTOREPORTÁŽ: Mazurek odmietol vypovedať pred súdom. Priaznivci ĽSNS prúdia do Bánskej Bystrice už od rána.
ĽSNS na podporu svojho poslanca organizuje protest, ktorý bude dnes v Banskej Bystrici v čase súdneho pojednávania s Milanom Mazurekom.

Najmladší poslanec Kotlebovej ĽSNS Milan Mazurek sa dnes postavil pred súd. Vysvetľovať mal svoje výroky , ktoré odzneli ešte v roku 2016 v lokálnom rádiu Frontinus.

Sudca Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici vlani v decembri trestným rozkazom uznal Mazureka vinným z prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia v súbehu s prečinom podnecovania, hanobenia a vyhrážania osobám pre ich príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, farbe pleti a etnickej skupine.

Poslancovi uložil peňažný trest 5000 eur. Mazurek však proti verdiktu podal odpor, a tak dnes začalo hlavné pojednávanie.

Obžaloba bola čítaná 5 minút. Advokát Mazureka mal reč 10 minút, kde vzniesol námietky, samotný Mazurek odmietol pred súdom vypovedať.

Po prestávke, ktorá trvala do 10h. Vypovedal ako prvý svedok zástupca Rádia Frontinus.. Poslanec Mazurek medzitým vyšiel medzi svojich priaznivcov na ulicu pred súd v Banskej Bystrici.

Tam ho čakali jeho priaznivci.

Po obednej prestávke od 13. hod pokračuje proces výpoveďou svedka obžaloby.

Špeciálny prokurátor prišiel na súd s ochrankou, pri odchode ho demonštranti vypískali

Proces pokračuje zajtra o 9:00 už len s posledným bodom, ktorým bude vypočutie súdneho znalca

O vývoji v Bánskej Bystrici vás budeme opäť informovať priebežne po celý deň.

Poslanec za ĽSNS Milan Mazurek aj dnes bude čeliť od 9 h pojednávaniu. Polícia znemožnila zábranami verejnosti prístup k súdu v Banskej Bystrici

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies