FOTOREPORTÁŽ: V Rusku sa zrútilo dopravné lietadlo, všetkých 71 ľudí zomrelo
Lietadlo Saratovských aerolínií sa dnes zrútilo krátko po štarte z moskovského letiska Domodedovo. Na palube stroja An-148 bolo 65 cestujúcich a šesťčlenná posádka, informovala agentúra Interfax s odvolaním sa na záchranárov. Podľa ich vyjadrenia nikto neprežil.

Leteckú haváriu juhovýchodne od ruskej metropoly neprežil nikto z 71 osôb na palube lietadla An-148 Saratovských aerolínií. Oznámila to ruská prokuratúra. Lietadlo smerujúce z Moskvy do Orsk v Orenburskej oblasti na juhu Ruska sa zatiaľ z neznámych príčin zrútil len šesť minút po štarte.

“Šanca na prežitie u nikoho neexistovala,” cituje Interfax nemenovaného člena záchranného tímu.

Lietadlo smerujúce do juhoruského Orsk sa čoskoro po štarte stratilo z obrazoviek radarov a spojenie s posádkou sa nepodarilo nadviazať. Havaroval juhovýchodne od Moskvy v Ramenském okrese.

Podľa hovorkyne aeroliniek neboli k technickému stavu stroja vyrobeného v roku 2010 žiadne výhrady. Vyšetrovatelia, ktorí podľa ruských médií nevylučujú akýkoľvek scenár, vraj už našli čiernu skrinku so záznamami o lete.

Ruský prezident Vladimir Putin prostredníctvom svojho hovorcu Dmitrija Peskov vyjadril sústrasť všetkým, ktorí pri katastrofe prišli o svojich blízkych. “Prezident Putin nariadil vláde zostaviť špeciálnu komisiu pre vyšetrenie tejto leteckej katastrofy,” uviedol zároveň Peskov.

Na mieste dnešnej havárie lietadla Saratovských aerolínií boli nájdené trosky lietadla a tiež prvých niekoľko tiel obetí. S odvolaním sa na hovorcu ruského ministerstva pre mimoriadne situácie o tom informovala agentúra TASS. Ruská prokuratúra začala trestné konanie pre podozrenie z porušenia pravidiel bezpečnosti leteckej prevádzky.

Príčina tragédie zatiaľ nie je jasná, ale ruská prokuratúra už začala trestné konanie pre podozrenie z porušenia pravidiel bezpečnosti leteckej prevádzky. Lietadlo Antonov An-148, ktorý je rusko-ukrajinskej produkcie, bol podľa agentúry TASS vyrobený v roku 2010 v ruskej Voroneži.

Podľa záchranárov mohlo byť príčinou nešťastia zlé počasie, chyba posádky alebo technický problém; medzi špekuláciami ruských médií sa neobjavujú úvahy o terorizme. “Možné sú rôzne príčiny havárie, medzi nimi počasie,” citovala televízia Rossija24 Zanni Terechovovu, poradkyňu ministra dopravy.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies