FOTOREPORTÁŽ: V Rusku sa zrútilo dopravné lietadlo, všetkých 71 ľudí zomrelo

Lietadlo Saratovských aerolínií sa dnes zrútilo krátko po štarte z moskovského letiska Domodedovo. Na palube stroja An-148 bolo 65 cestujúcich a šesťčlenná posádka, informovala agentúra Interfax s odvolaním sa na záchranárov. Podľa ich vyjadrenia nikto neprežil.

Leteckú haváriu juhovýchodne od ruskej metropoly neprežil nikto z 71 osôb na palube lietadla An-148 Saratovských aerolínií. Oznámila to ruská prokuratúra. Lietadlo smerujúce z Moskvy do Orsk v Orenburskej oblasti na juhu Ruska sa zatiaľ z neznámych príčin zrútil len šesť minút po štarte.

“Šanca na prežitie u nikoho neexistovala,” cituje Interfax nemenovaného člena záchranného tímu.

Lietadlo smerujúce do juhoruského Orsk sa čoskoro po štarte stratilo z obrazoviek radarov a spojenie s posádkou sa nepodarilo nadviazať. Havaroval juhovýchodne od Moskvy v Ramenském okrese.

Podľa hovorkyne aeroliniek neboli k technickému stavu stroja vyrobeného v roku 2010 žiadne výhrady. Vyšetrovatelia, ktorí podľa ruských médií nevylučujú akýkoľvek scenár, vraj už našli čiernu skrinku so záznamami o lete.

Ruský prezident Vladimir Putin prostredníctvom svojho hovorcu Dmitrija Peskov vyjadril sústrasť všetkým, ktorí pri katastrofe prišli o svojich blízkych. “Prezident Putin nariadil vláde zostaviť špeciálnu komisiu pre vyšetrenie tejto leteckej katastrofy,” uviedol zároveň Peskov.

Na mieste dnešnej havárie lietadla Saratovských aerolínií boli nájdené trosky lietadla a tiež prvých niekoľko tiel obetí. S odvolaním sa na hovorcu ruského ministerstva pre mimoriadne situácie o tom informovala agentúra TASS. Ruská prokuratúra začala trestné konanie pre podozrenie z porušenia pravidiel bezpečnosti leteckej prevádzky.

Príčina tragédie zatiaľ nie je jasná, ale ruská prokuratúra už začala trestné konanie pre podozrenie z porušenia pravidiel bezpečnosti leteckej prevádzky. Lietadlo Antonov An-148, ktorý je rusko-ukrajinskej produkcie, bol podľa agentúry TASS vyrobený v roku 2010 v ruskej Voroneži.

Podľa záchranárov mohlo byť príčinou nešťastia zlé počasie, chyba posádky alebo technický problém; medzi špekuláciami ruských médií sa neobjavujú úvahy o terorizme. “Možné sú rôzne príčiny havárie, medzi nimi počasie,” citovala televízia Rossija24 Zanni Terechovovu, poradkyňu ministra dopravy.

Súvisiace články

Islamský štát utŕžil ďalšiu porážku, Asadova armáda dobyla údolie rieky Jarmúk

Roman Suchý

Vladimír PUTIN: Rusko sa nevzdáva dolára, je to univerzálna rezervná mena

Michal Šumichrast

Polícia zadržala muža, ktorý zaútočil na policajta s nožom pri slovenskom veľvyslanectve v Moskve

Peter Králik
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy