FOTOREPORTÁŽ: V talianskom meste Macerata jazdil v aute ozbrojenec a strieľal do ľudí tmavej pleti. Zatknutý bol 28-ročný Luca Traini

Úrady v stredotalianskom meste Macerata vydali varovanie, aby obyvatelia nevychádzali. Po meste jazdil v aute ozbrojenec a strieľal do ľudí. Agentúra Reuters s odvolaním sa na televíziu RAI napísala, že si strelec vyberal ľudí tmavej pleti. Polícia po dvoch hodinách zadržala podozrivého Taliana, ktorý pochádzal z tejto oblasti. Informuje aj La Republica-

Útočník jazdil v čiernej Alfe Romeo 147 a z okienka strieľal do ľudí. Podľa informácií miestnych médií zasiahol sedem osôb, jedna z nich je zranená vážne. Poranená je najmenej jedna žena, všetci sú cudzinci.

Starosta Macerata – ktorá je asi 200 km na východ od Ríma – Romano Carancini vyzval obyvateľov, aby nevychádzali. „Zostaňte doma. Ozbrojenec jazdí po meste a strieľa. „Ku streľbe došlo po 11. hodine dopoludnia najmenej na dvoch miestach. Agentúra AP vo 13:10 napísala, že sa jedného podozrivého podarilo polícii zadržať.

Streľba sa odohrávala len niekoľko dní potom, čo bolo v meste objavené v dvoch kufroch rozrezané telo 18-ročnej Talianky. V spojitosti s vraždou bol zatknutý nigérijský imigrant.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies