Francúzi kupujú bratislavský paroplyn, píše portál HNonline
Do elektrární spoločnosti PPC Investments vstupuje gigant Veolia Energie International. Informuje portál HNonline.

Skupina Slovintegra Slavomíra Hatinu nie je jediná firma na Slovensku, ktorá sa zbavuje svojho energobiznisu predajom elektrárne v Leviciach. Majiteľa totiž menia i paroplynové elektrárne spoločnosti PPC Investments z portfólia českého investičného fondu Avant Energy.

Do bratislavského paroplynového cyklu aktuálne vstupuje francúzsky energetický gigant Veolia Energie International. „Vzhľadom na neukončené transakcie sa spoločnosť momentálne nebude k otázkam vyjadrovať. Naše vyjadrenie bude k dispozícii po definitívnom ukončení transakcie,“ uvádza Lucia Burianová, šéfka komunikácie a marketingu v spoločnosti Veolia Energia Slovensko. Obchod v súčasnosti posudzuje Protimonopolný úrad.

Súčasťou akvizície budú dve spoločnosti. Prvou z nich sa stane PPC Investments, ktorá prevádzkuje dvadsaťročný blok kogeneračnej elektrárne s kombinovaným paroplynovým cyklom. V súčasnosti je jeho vodoparná časť odstavená. Funguje iba plynová turbína s nominálnym výkonom 157 megawattov. Druhou časťou nákupu bude dcérska spoločnosť PPC Energy. Tá v susedstve PPC Investments vlastní a prevádzkuje modernú elektráreň s výkonom 58 megawattov.

Výrobu v novom paroplynovom cykle PPC Energy v Bratislave začali koncom novembra 2016. Na doplatkoch za výrobu elektriny z obnoviteľných zdrojov energie stihla do konca roku 2016 zarobiť necelých 1,9 milióna eur. Na roky 2017 až 2021 má pritom vďaka rozhodnutiu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví garantovanú výkupnú cenu 70,49 eura za jednu vyprodukovanú megavatthodinu.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies