FRANCÚZSKO: Útok v policajnej centrále v Paríži neprežili štyria policajti

Armed police officers and soldiers patrol after an incident at the police headquarters after in Paris, Thursday, Oct. 3, 2019. A French police union official says an attacker armed with a knife has killed one officer inside Paris police headquarters before he was shot and killed. (AP Photo/Kamil Zihnioglu)

Muž ozbrojený nožom zaútočil vo štvrtok v policajnej centrále v Paríži, pričom zabil štyroch policajtov, než sa ho podarilo zneškodniť. Agresor bol zamestnancom polície, pracoval ako administrátor. Policajný predstaviteľ Loic Travers povedal, že útok sa začal v jednej kancelárii a pokračoval inde vo vnútri rozľahlej centrály nachádzajúcej sa oproti katedrále Notre Dame.

Motív páchateľa zatiaľ nie je známy, podľa Traversa však dotyčný zamestnanec nikdy v minulosti nerobil žiadne problémy. Francúzske médiá rovnako uviedli, že útok prišiel z ich vlastných radov a zbraňou bol keramický nôž.

Útok sa odohral len deň po tom, čo tisíce policajtov pochodovali Parížom a protestovali proti nízkym mzdám, dlhým pracovným časom a zvýšenému počtu samovrážd vo vlastných radoch. Na miesto činu už smeruje minister vnútra i parížsky prokurátor.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies