Francúzsky politik schvaľoval smrť policajta – hrdinu. Bol zatknutý, jeho twitter vymazaný
Francúzsky poslanec za krajnú ľavicu Stéphane Poussier bol zatknutý po tom, čo na twitteri vyjadril potešenie nad zabitím žandára pri teroristickom útoku. Hrozí mu až sedem rokov väzenia a pokuta 100-tisíc eur.

“Poussier je vo väzbe od nedele 11:30, pretože v sobotňajších vyjadreniach na twitteri schvaľoval teroristické útoky,” potvrdil prokurátor David Pamart.

Poussier vlani kandidoval do parlamentu za krajne ľavicové zoskupenia, ktoré vytvoril neúspešný prezidentský kandidát Jean-Luc Mélenchon.

V sobotu po správe o úmrtí žandára, ktorého smrteľne zranil islamista potom, čo sa četník Arnaud Beltrame nechal vymeniť za jednu z rukojemníkov v supermarkete v meste Trèbes na juhozápade Francúzska, politik napísal, že každé zakopnutia policajtov spája so zabitím svojho kamaráta, ekologického aktivistu Rémiho Fraisse granátom, ktorý hodil četník pri demonštrácii proti stavbe priehrady v októbri 2014. A že policajtova smrť znamená, že prezident Emmanuel Macrona má o jedného voliča menej.

Poussierovo vyjadrenie vyvolalo pobúrenie, politikov účet na twitteri bol vymazaný, poznamenala BBC. Mélanchovo hnutie  vylúčilo Poussiera zo svojich radov a jeho vyjadrenia označila za “hanebné a úbohé”.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies