FUTBAL: Atléticu Madrid hrozí trest za nenávistné chorály fanúšikov na adresu Griezmanna

forbes

Španielska kráľovská futbalová federácia (RFEF) uviedla, že nedeľňajší incident z Madridu detailne prešetrí

Španielsky futbalový klub Atlético Madrid možno dostane trest za chorály svojich fanúšikov v nedeľňajšom domácom ligovom stretnutí 15. kola proti FC Barcelona (0:1). Terčom nenávistných popevkov sa stal útočník súpera Antoine Griezmann, ktorý ku konkurencii odišiel pred aktuálnou sezónou práve z Atlética po piatich ročníkoch strávených v tíme.

Skupina približne 2000 domácich priaznivcov mala v úvode stretnutia kričať “Zomri, Griezmann”. Reagovali tak na okolnosti júlového odchodu 28-ročného útočníka. Atlético za Griezmanna dostalo odstupné 120 miliónov eur, aj keď sa dožadovalo sumy o 80 miliónov eur vyššej, keďže podľa madridského klubu sa Francúz s Kataláncami dohodol ešte pred 1. júlom 2019. Práve v tento špecifický deň sa výkupná suma na Griezmanna znížila z 200 na 120 miliónov eur.

Španielska kráľovská futbalová federácia (RFEF) uviedla, že nedeľňajší incident z Madridu detailne prešetrí. Všeobecne sa očakáva, že v prípade uznania viny dostane Atlético finančnú pokutu. Rovnaké nenávistné chorály adresovali domáci fanúšikovia Griezmannovi aj v druhom polčase, pričom každý jeho dotyk s loptou “odmenili” piskotom.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies