FUTBAL: Rasizmus aj na derby v Manchestri. Polícia zatkla podozrivého, obeťami hráči United Fred a Lingard

nytimes

Brazílsky stredopoliar Fred bol dokonca zasiahnutý do krku predmetmi, ktoré prileteli z hľadiska

Ani veľké derby manchesterských klubov neobišla pliaga súčasného futbalu – rasizmus. Pre podozrenie z rasistických útokov zadržali a vypočuli v Manchestri fanúšika, ktorý mal svoje pokriky nehodné človeka 21. storočia adresovať na hráčov United Freda a Jesseho Lingarda. Incident sa odohral počas druhého polčasu súboja, ktorý sa na Etihad Stadium skončil nečakaným triumfom hosťujúcich ManUtd 2:1.

“Štyridsaťjedenročný muž bol zatknutý pre podozrenia zo závažného trestného činu narušenia verejného poriadku a zostáva vo väzbe. Hráči Fred a Lingard nás upozornili na to, že boli terčom rasistických prejavov od fanúšika, ktorý svojimi gestami napodobňoval opice. Rasizmus akéhokoľvek druhu nemá miesto vo futbale alebo v našej spoločnosti. Toto zatknutie muža ukazuje, že záležitosť berieme veľmi vážne,” uviedol Chris Hall, šéf Greater Manchester Police. “Budeme pokračovať vo vyšetrovaní tohto incidentu v spolupráci s oboma klubmi,” dodal Hall.

Brazílsky stredopoliar Fred bol dokonca zasiahnutý do krku predmetmi, ktoré prileteli z hľadiska. Musel sa prikrčiť a neskôr upozorniť rozhodcu na tieto verbálne, ale aj fyzické ataky. “Vďakabohu, že v šatni mám medzi hráčmi aj skutočných priateľov, ktorí mi venovali objatie ako napríklad Lingard. Nechcem už na to myslieť, chcem sa pozerať dopredu,” uviedol 26-ročný Fred pre ESPN.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies