Gajdoš podáva podnet na Genenálnu prokuratúru. Žiada preveriť organizáciu Slovenskí branci
Minister obrany tvrdí, že podnet podal aj preto, aby sa overilo, či táto organizácia nie je ohrozením Slovenskej republiky. Informuje portál HNonline vo svojom redakčnom príspevku. 

Minister obrany Peter Gajdoš podáva podnet na Generálnu prokuratúru, aby preskúmala činnosť organizácie Slovenskí branci.

Rozhodol som sa tak na základe medializovaných informácií. Ozbrojené sily sú jedinou legálnou ozbrojenou zložkou štátu. Odmietame, že sa niekto snaží neznámym spôsobom militarizovať spoločnosť a hrať sa na vojakov,” vyhlásil Gajdoš.

Dodal, že podnet podal aj preto, či táto organizácia nie je ohrozením Slovenskej republiky. “Aj my v Ozbrojených silách sme pripravení prijať prísnejšie normy. Chcem sa dôrazne dištancovať od akýchkoľvek aktivít tejto organizácie,” dodal Gajdoš.

Generálny tajomník Služobného úradu ministerstva obrany Ján Hoľko tvrdí, že sú to nelegálne skupiny, ktoré sa ozbrojujú a cvičia. “Ak dávame priestor takýmto Slovenským brancom, tak vytvárame veľmi veľké nebezpečenstvo pre Slovensko.”

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies