Galko (SaS): Menovanie Lučanského je drzý a arogantný krok Smeru-SD
Menovanie Milana Lučanského za policajného prezidenta je drzým a arogantným krokom najmä strany Smer-SD voči občanom SR. Vyhlásil to podpredseda opozičnej SaS Ľubomír Galko s tým, že Lučanský by vzhľadom na svoje kontakty na “závadové” osoby a nevyjasneným majetkovým pomerom nemal byť ani šéfom inšpekcie ministerstva vnútra, tobôž policajným prezidentom. Informuje portál INFO.SK.

Je mimoriadne poľutovaniahodné, že táto nominácia prešla cez premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD), ktorý sa zasadil za odchod Tibora Gašpara, a ktorý stopol nomináciu Mariána Slobodníka. Teraz to vyzerá tak, že šlo len o nečestnú a perfídnu hru, aby sa na čelo polície dostal ešte horší policajt ako Slobodník s väzbami na Ladislava Bašternáka,“ povedal Galko.

Za zvlášť odpudzujúce označil, že táto nominácia prešla aj cez koaličný Most-Híd. „To, čo sa stalo, je hanebné,“ myslí si. Na otázku, či je Lučanský ešte horší výber ako jeho predchodca Gašpar, Galko odpovedal, že je to z blata do kaluže. On sám je presvedčený, že v polícii je množstvo slušných ľudí, ktorí by túto funkciu mohli zastávať. Na druhej strane Galko pripúšťa, že nikto z nich nechce mať na čele pečiatku Smeru-SD.

Policajný zbor SR povedie Milan Lučanský. Doterajšieho riaditeľa inšpekcie ministerstva vnútra vymenovala v stredu do funkcie policajného prezidenta ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD), ujme sa jej od 1. júna.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies