GATESTONE INSTITUTE: Takzvaní umiernení moslimskí utečenci
Keď som prvýkrát prišiel do Spojených štátov, tak si ma jeden takzvaný “mierny” moslimský učenec vzal nabok a dal mi “priateľskú” radu:

“Na Západe sa rozvíja určitý trend. Ak ho budete nasledovať, budete mať veľký úspech, väčší, než si dokážete predstaviť. Je to veľmi jednoduché, všetko, čo musíte urobiť, je dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel. Bez ohľadu na to aké sú vaše osobné názory, musíte propagovať a ospravedlňovať islam – hlavne ospravedlňovať radikálny islam – a prezentovať sa ako ‘umiernený’ moslimský učenec. Ak to dokážete, budete za vodou. Už vám nikdy nebude nič chýbať. Budete ľahko bohatnúť a stanete sa najžiadanejším ‘umierneným’ moslimským učencom na Západe! “

To znelo celkom rozumne. “A pretože máte tú výhodu, že pochádzate z islamskej krajiny,” pokračoval, “budú vás považovať za autentického.”

Vedel, o čom hovorí. Rozmohol sa tu “priemysel”, v ktorom je činných veľa takzvaných “umiernených” moslimských učencov, a tí sú vlastne propagátormi a apologetmi islamu. Začalo to po katastrofických teroristických útokoch z 11. septembra 2001 a potom sa to rozšírilo nevídanou mierou.

Zdá sa, že existuje čisto symbiotický vzťah medzi mainstreamovými médiami a liberálnymi organizáciami na jednej strane a “umiernenými” moslimskými apologétmi na strane druhej.

Sú to práve títo “umiernení” moslimskí apologéti, komentátori a ich organizácie, kto vytvára – priamo alebo nepriamo – nárast islamského extrémizmu a spolu s ním aj terorizmu. Poskytujú potrebný priestor pre všetky druhy zločinov, ktoré sa tu odohrávajú: od znásilňovania žien a detí až po výbuchy na verejných miestach, alebo nájazd dodávkami do ľudí. Títo ľudia bránia uskutočneniu akýchkoľvek pozitívnych zmien, alebo reforiem. Tým, že extrémistov nekritizujú, nielenže zlyhávajú pri pomenovaní základného problému extrémizmu a islamského terorizmu, ale tiež tým odvádzajú pozornosť od koreňov tohto problému.

Ak skúmate vzostup terorizmu v poslednom čase ich prístup vedie k ešte väčšej radikalizácii. Zdá sa, že medzi expanziou činnosti týchto “umiernených” moslimských apologétov a rastúcou mierou teroristických útokov na Západe existuje priama súvislosť. Ak by sa verejní zastupitelia skutočne zaujímali o záchranu ľudských životov – skôr než len o hlasy moslimských voličov, aby si udržali svoje miesta – museli by rázne využiť každú príležitosť a odhaliť pravdu o fundamentalistickom islame a islamskom terorizme. Ak to nerobia, mali by byť odvolaní zo svojich funkcií.

Západ žiaľ vyzýva týchto “umiernených” ospravedlňovačov islamu, aby pokračovali v šírení svojich falošných názorov neustálym vyhlasovaním: že nesmieme obviňovať extrémistov, že islamské učenie za nič nemôže, a že všetky tieto radikálne islamistické teroristické útoky “nemajú nič spoločného s islamom”.

Títo apologéti islamu majú pred sebou príliš veľa otvorených dverí a veľa príležitostí, ako sa dostať k peniazom.

Moslimským apologétom sami dávame do rúk megafóny, sú pozývaní na medzinárodné fóra, vydávajú knihy, dostávajú štipendiá a je im ponúkaná práca s elitnými, ale falošnými titulmi, ako napríklad “islamský protiteroristický expert”. Keď majú také stimuly, prečo by to prestali robiť?

Medzitým skutoční islamskí učenci, takí ako je Robert Spencer, ktorí sa snažia pred týmto ospravedlňovaním islamu varovať, sú považovaní za “islamofóbov”, sú prenasledovaní, často vyhadzovaní z práce, cenzurovaní na sociálnych médiách a je im bránené vo vstupe do demokratických krajín, ako je Veľká Británia.

Nezáleží na tom, že mnohí z týchto takzvaných “umiernených” apologétov islamu, žijúcich na Západe, nikdy nemuseli žiť v islamistickom štáte, ani nikdy nezažili na svojej koži vládu extrémistov.

Zdá sa, že väčšina z nich sa na západe narodila a bola vychovaná v demokratickom systéme riadenia, kde mohli slobodne vyjadrovať svoje názory a praktizovať svoje náboženstvo bez obáv zo stíhania. Koncepty, o ktorých hovoria – ako je šaría, džihád alebo “pravdivá” interpretácia islamského učenia – sú pre nich rovnako cudzie, ako pre každého iného človeka na Západe.

Roky som žil na Blízkom východe a videl som na vlastné oči krutosť a zneužívania, ku ktorým dochádza v rámci extrémistického islamského práva. Počul som náreky rodín, ktorých milovaní boli mučení a zabíjaní za absolútne ničotné prehrešky – za to, že spievali alebo tancovali, vyjadrili svoj názor, alebo proste len neboli moslimovia – toto všetko sú tam zločiny.

Ak budeme ľudí zavádzajúcim spôsobom informovať o islamizme, tým, že budeme vytvárať falošné analógie, aby sme očistili násilie a terorizmus páchané islamským fundamentalizmom, tak budeme indoktrinovať doslova milióny nevinných detí, ktoré sa stanú buď páchateľmi, alebo obeťami najbližších radikálnych islamských teroristických útokov.

Ak sa konečne neprebudíme a nebudeme tejto hrozbe čeliť, tak zabíjanie nevinných obetí a ničenie ich rodín a celej spoločnosti neprestane, pretože sláva a peniaze sú pre mnoho týchto moslimských apologétov neodolateľným lákadlom.

Článok vyšiel v pôvodnom anglickom znení  The “Moderate” Muslim Scholar Industry na GATESTONE INSTITUTE.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies