GATESTONE INSTITUTE: V Sýrii niektoré britské mimovládky financujú peniazmi daňových poplatníkov islamský terorizmus
Na sekularizovanom Západe sú charitatívne organizácie modernou obdobou svätých, ktorí za nás vykonávajú pokánie. Zdá sa, že mnoho humanitárnych mimovládnych organizácií nerobí v podstate nič iné, než že len vyživuje Západnej svedomie plné viny.

Tieto mimovládne organizácie vyhlasujú, že pracujú menom “ľudskosti” a za “lepší svet”, a zrejme teda predpokladajú, že štáty a vlády konajú iba kvôli spoločenskej efektivite alebo pre svoje vlastné ciele. Napriek tomu však tieto mimovládne organizácie čelia riziku svojej vlastnej transformácie na rovnaký byrokratický moloch, ako sú tieto štáty, niekedy dokonca aj s podobnými sexuálnymi a finančnými škandálmi. V niektorých prípadoch tieto mimovládne organizácie môžu vyzerať len ako obria mašinéria” s viac zamestnancami ako službami, s obrovským, často nikým nekontrolovaným rozpočtom a ideológiou podporujúcou najhoršie “Západné stereotypy”. Týždenník The Spectator ich nazval “zlou charitou”.

V poslednej dobe neuplynul v médiách ani jeden týždeň bez nejakej negatívne správy o britských mimovládnych organizáciách. Jedna z najbohatších a najdôležitejších z nich, Oxfam, sa teraz zmieta v sérii škandálov v Afrike a na Haiti. Zdá sa, že peniaze daňových poplatníkov, určené pre obete zemetrasenia, boli použité aj na “orgie v štýle Caliguly”. Oxfam tiež vyhodil svoje dve dobrovoľníčky, herečky Kristin Davis a Scarlett Johansson, ktoré pracovali ako jeho “veľvyslankyne” potom, čo sa objavili v reklamách pre izraelské spoločnosti. Oxfam obvinil herečky z rétorického “útlaku” Palestínčanov, zamestnanci Oxfamu zatiaľ fyzicky utláčali Haiťanov postihnutých zemetrasením.

Každoročne, a to nielen v organizácii Oxfam, je spáchaných viac ako 1 000 činov pohlavného zneužívania osobami, ktoré majú podľa kódexu britskej Charitatívne komisie deti a zraniteľné osoby chrániť. Dokonca aj mimovládne organizácia Davida Milibanda, bývalého lídra Labouristickej strany, bola zasiahnutá škandálmi sexuálneho zneužívania, podvodu a korupcie.

Podľa správy BBC boli ženy v Sýrii sexuálne zneužívané muži, ktorí im poskytovali humanitárnu pomoc pod hlavičkou Organizácie spojených národov a ďalších západných charít. “Zneužívanie je tak rozšírené, že niektoré sýrske ženy odmietajú ísť do distribučných centier, pretože ľudia v ich okolí automaticky predpokladajú, že ponúkli svoje telá za materiálnu pomoc, ktorú priniesli domov”, cituje BBC z novej správy OSN o zneužívaní počas humanitárnych akcií.

Podľa článku Aidana Hartleyho v týždenníku The Spectator začali problémy s týmito mimovládnymi organizáciami potom, čo prestali pomáhať ľuďom a stali sa predovšetkým politicky korektnými tým, že “obviňovali Západ, prehlbovali jeho pocit viny a urobili z Afriky experimentálne utopickú laboratórium pre socialistov zo Sussex University” .

Izrael nedávno zakázal vstup do krajiny zástupcom 20 mimovládnych skupín, vrátane britskej organizácie War on Want, ktorá podľa vyjadrenia “NGO Monitor” vykonštruovala proti Izraelu falošné obvinenia z “genocídy” a “zločinov proti ľudskosti”.

Organizácia Halo Trust bola obľúbená tragicky zosnulou britskú princeznou Dianou. Herečka Angelina Jolie v roku 2014 obvinila jej vedúcich predstaviteľov z toho, že si vyplácajú kráľovskej “odmeny za poradenstvo”. Tiež charita pre pomoc deťom The Kids Company bola pranierovania za to, že evidentne premrhala veľké peniaze na luxusný životný štýl svojej zakladateľky Camily Batmanghelidjh.

Zdá sa, že v čiernej diere fondu Libor zmizlo tiež 35 miliónov libier verejných finančných prostriedkov. Tento fond založil vtedajší minister financií George Osborne na podporu vojnových veteránov. Noviny The Sunday Times odhalili, že v skutočnosti bolo obrovské množstvo peňazí v tomto fonde “vyhodené oknom”.

V Anglicku sa filantropické organizácie zmenili na byrokratický moloch. V Spojenom kráľovstve je registrovaných viac ako 195 289 charitatívnych organizácií, ktoré ročne vyberú a minú takmer 80 miliárd libier.

Mimovládne organizácie zamestnávajú vo Veľkej Británii celkom jeden milión zamestnancov, čo je viac zamestnancov než má v Spojenom kráľovstve automobilový, letecký alebo chemický priemysel. Podľa organizácie True and Fair Foundation väčšina veľkých mimovládnych organizácií vo Veľkej Británii každoročne vynaloží na konkrétne charitatívne projekty menej ako polovicu svojich príjmov. Denník The Daily Telegraph zistil, že vedúcim činiteľom mnohých MVO bol zvýšený plat napriek snahám obmedziť výšku odmien v neziskovom sektore.

Zdá sa, že na Haiti po zničujúcom zemetrasení v roku 2010 spôsobilo humanitárne úsilie viac škody ako dobra. Po prvé, mierové jednotky OSN priniesli na ostrov choleru, ktorá zabila takmer 10 000 ľudí. Po druhé, vojaci OSN skupinovo sexuálne zneužívali haitské deti. A ako tretí sa objavil škandál Oxfamu. Dohromady to všetko vyzerá ako novodobý kolonializmus “vykonávateľov dobra”.

Dozvedeli sme sa tiež, že britská mimovládna organizácia Amnesty International ospravedlňuje islamský extrémizmus.

Potom čo bola Amnesty preverovaná pre svoj vzťah s mimovládnou organizáciou “CAGE”, založenú extrémistickým moslimom Moazzamem Begg, tak jej generálny tajomník Claudio Cordon povedal, že “obranný džihád” nie je “v protiklade” s bojom za ľudské práva.

CAGE vedie kampaň za prepustenie uväznených džihádistov. Keď predstaviteľka Amnesty Gita Sahgal vyjadrila svoje obavy, tak bola suspendovaná. Napísala:

 

“Vystupovať na verejnosti s najslávnejším britským zástancom Talibanu a považovať ho za obhajcu ľudských práv, je hrubá chyba úsudku.”

 

Najmä v Sýrii niektoré MVO financujú peniazmi daňových poplatníkov islamský terorizmus. Predseda Charitatívnej komisie William Shawcross toto označil za “smrtiaci” problém charitatívnych organizácií.

Think-tank Quilliam Foundation tvrdí, že viac ako polovica humanitárnych darov, ktoré boli poslané zo Spojeného kráľovstva do Sýrie prostredníctvom malých mimovládnych charitatívnych organizácií, skončila v rukách ISIS a ďalších džihádistických skupín. Vďaka štedrosti britských daňových poplatníkov takto padli do rúk teroristických skupín milióny libier.

Organizácia Fatiha-Global, ktorá mala pomáhať sýrskym vojnovým utečencom, namiesto toho odklonila finančné prostriedky Islamskému štátu, čo je presne tá teroristická skupina, ktorá utečeneckú krízu spôsobila.

Šéf organizácie Fatiha-Global Adeel Ali tomu nasadil korunu, keď sa nechal vyfotografovať s džihádistov chalifátu – s rovnakou džihádistickou skupinou, ktorá zoťala hlavu britskému humanitárnemu dobrovoľníkovi Alanovi Henning, ktorý v Sýrii pracoval pre dcérsku spoločnosť Fatih.

Giulio Meotti, je kultúrny redaktor Il Foglio, taliansky a spisovateľ. Komentár vyšiel v anglickom originále Britain’s Massive Charity ScamBritain’s Massive Charity Scam na Gatestone Institute.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies