Giuliani tvrdí, že Kim prosil “na všetkých štyroch” Trumpa o schôdzku
Právnik Donalda Trumpa Rudolph Giuliani povedal, že potom, čo americký prezident zrušil schôdzku s Kim Čong-unom, vodca KĽDR “si kľakol na všetky štyri a prosil” o jej konanie, napísal The Wall Street Journal.

“A práve v tomto postavení ho chceme mať,” dodal Giuliani.

Potom, čo minulý mesiac americký prezident Donald Trump zrušil schôdzku so severokórejským vodcom, Kim Čong-un požiadal o summit na kolenách. Vyhlásil to podľa The Wall Street Journal advokát Donalda Trumpa a bývalý starosta New Yorku Rudolph Giuliani na investičné konferencii v Izraeli.

Vysvetlil, že Trump zrušil schôdzku minulý mesiac, pretože vysoko postavení severokórejskí úradníci urážajú členov Trumpovej administratívy. “Tiež povedali, že s nami vyvolajú jadrovú vojnu, že nás v priebehu jadrovej vojny porazia,” uviedol. “Povedali sme, že za takýchto okolností sa summit nebude konať.”

A potom, čo Trump zrušil schôdzku “Kim Čong-un pokľakol na všetky štyroch a prosil o ňu”, povedal.

Giuliani tiež radil Trumpovej vláde, aby využila podobný prístup počas budúcich mierových rozhovorov s palestínskymi predstaviteľmi na Blízkom východe.

Teraz, keď sa strany vrátili k plánom usporiadať summit, majú Spojené štáty podľa exstarostu New Yorku navrch.

The Wall Street Journal uviedol, že nie je jasné, čo presne mal Rudolph Giuliani na mysli, či vyhlásenie severokórejského ministerstva zahraničia z 25. mája, alebo nejaký iný kontakt medzi USA a Severnou Kóreou.

Denník pripomína, že hovorca severokórejského ministerstva zahraničia Kim Kye-Gwan v reakcii na zrušenie stretnutia medzi oboma vodcami 25. mája povedal: “Vyjadrujeme našu ochotu sadnúť tvárou v tvár so Spojenými štátmi a riešiť problémy, kedykoľvek a v akomkoľvek formáte”.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies