GLOSA Petra KRÁLIKA: Čakal som včera slovenskú diplomatickú nótu Nemecku pre povolenie stavby Nord Stream 2. Nedočkal som sa
Slovenským národným záujmom sa oháňa kde kto. Kto to však myslí vážne, je možné zistiť podľa reálnych krokov. Krokov v politike. Či už na úrovni vlády v tomto prípade slovenskej diplomacie alebo na úrovni parlamentu (zahraničný výbor, výbor pre európske záležitosti). Jedno má po ruke vládna moc – koalícia, druhé opozícia.

Nemecko schválilo výstavbu a prevádzku plynovodu Nord Stream 2 postaveného z Ruska do Nemecka. Nemecký banský a námorný úrad (BSH) vydal povolenie na výstavbu na 31 km v Nemecku v utorok.

Plánované stavebné práce sa majú realizovať v roku 2018 podľa plánu, dodáva Reuters. Nemci podľa Reuters tvrdia, že neexistuje nebezpečenstvo pre lodnú dopravu ani životné prostredie.

Nemecký námorný orgán BSH uviedol v utorok vyhlásenie, že schválilo výstavbu 31-kilometrového úseku, ktorý preteká vodami, pretože “nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo pre lodnú dopravu ani životné prostredie. ”

Rozhodnutie Nemcov tak prichádza v čase, keď to celý Západ hrá na silný principiálny a hodnotový postoj voči Rusku. Čaro tohto rozhodnutia však je, že všetky princípy solidarity a hodnôt, ktoré tak radi Nemci dávkujú svojim menším európskym partnerom boli flagrantne porušené.

Inými slovami, viac už netreba hovoriť nič. Ani 200 vyhostených Rusov tento fakt z Nemecka nijak neprekryje.

Postoj Nemecka má svoju logiku a rovnako euronadšenci prídu s tým, že “to je predsa celkom niečo iné lebo veď ide o súkromné firmy a trh” Bagatelizácia chybičiek krásy nikdy v ich argumentáciách nedosiahne dna. Popravde celé to vajatanie mi je ukradnuté.

Rozhodujúce pre mňa je ako reagovalo Slovensko. Na úrovni politických strán veľká nula, na úrovni parlamentu druhá veľká nula. Na úrovni vlády tretia veľká nula. Súhrne v plese núl obhajoba slovenských národných záujmov dosiahla bod nula.

Čakal som včera slovenskú diplomatickú nótu Nemecku pre povolenie stavby Nord Stream 2. Nedočkal som sa

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies