GLOSA Petra KRÁLIKA: Neprišiel tam v teniskách a nik sa ani nehneval v Bruseli. Bola to láska na prvý pohľad za 0,2% slovenského HDP
Včera naši idealistickí mladí dostali studenú sprchu z Bruselu. Sprchu z veľkej knihy politického realizmu v Európskej únii. Verím, že si to ani nevšimli. Pokazilo by to totiž dojem z ich domácich snáh.

“Maratón stretnutí v Bruseli zakončil pre miér Peter Pellegrini stretnutím s predsedom Európskej komisie Jeanom Claude Junckerom. Krátko predtým sa stretol aj s predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom. Juncker Pellegriniho privítal s radosťou.

Zdôraznil, že so slovenskými politickými predstaviteľmi sa mu vždy spolupracovalo dobre a zároveň zdôraznil význam Slovenska v rámci únie. „Slovensko nie je len krajinou kdesi na okraji, ako sa to niekedy interpretuje. Je to krajina s bohatou históriou,“ povedal Juncker.”, informuje portál HNonline v texte Jána Meľucha.

V texte sa ešte okrem iného píše, že “dôležité je sa aj čo najskôr zhodnúť na novom rozpočte Európskej únie. „Slovensko si uvedomuje, že po brexite bude rozpočet únie výrazne nižší a ak ho chceme nahradiť novými zdrojmi, sme pripravení navýšiť náš príspevok do rozpočtu únie na 1,1 alebo 1,2 percenta HDP oproti súčasnému jednému percentu,“ povedal Pellegrini. Juncker tieto slová ocenil úsmevom a zdvihnutým palcom.”

A láska Bruselu k novému slovenskému premiérovi má presne cenu 0,2% HDP Slovenska. Junckera už ani nezaujímali sporné platby talianskym poľnohospodárom tam, kde nič nie je. Nezaujímali ho ani ďalšie podozrenia z prepojení organizovaného zločinu a štátnej moci na Slovensku.

Dôležité je že sme opäť vzorom, lebo nemáme žiadne požiadavky za navýšenie našich platieb do rozpočtu EÚ. Sme vzorne solidárni, nič nekomplikujeme. Európske hodnoty zvíťazili.

Stačí, že navýšime naše platby o 0,2% HDP do rozpočtu EÚ a hneď sme milovaní a vzorom pre ostatných. To, že to dokonca sľubujeme bez uznesenia parlamentu nikoho netrápi. Junckerov palec hore je takmer ako tej Laššákovej.

Pellegrini tam neprišiel “v teniskách” a nik “sa nehneval”. Majú nás radi, vy nás tiež…

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies