Günter Verheugen prirovnal obvinenia proti Rusku v prípade Skripal ku klamstvám ako o prítomnosti jadrových zbraní v Iraku
Günter Verheugen prirovnal obvinenia proti Rusku v prípade otravy v Salisbury ku klamstvám amerických a britských vlád o prítomnosti jadrových zbraní v Iraku. Informuje Bild.de.

“Pripomínam príklad, pretože sme teraz závislí predovšetkým na spravodajských informáciách, že to nebolo tak dávno, čo britská a americká vláda klamali celému svetu: zámerne klamali, aby ospravedlnili inváziu do Iraku,” povedal bývalý eurokomisár.

“Názor, podľa ktorého sú Putin a Rusi zodpovední za všetko bez pochybností, je otravou myšlienok, ktorá sa musí zastaviť,” dodal Günter Verheugen.

Verheugena pochválil bývalý minister zahraničia Sigmar Gabriel, ktorý na twitteri napísal, že Günter Verheugen “preukázal odvahu a chladnú hlavu”.

Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) čoraz viac kritizuje Berlín za nové protiruské sankcie prijaté po otrávení bývalého špióna Sergeja Skripala, píše Bild.

Podpredseda SPD Ralph Stegner odsúdil vyhostenie ruských diplomatov. Podľa neho to nie je zďaleka najvhodnejšie rozhodnutie. Politik sa obáva, že po ňom začne “kaskáda eskaláciou”, “čo nám môže ublížiť.”

Hoci Stegner chápe úsilie o solidaritu s Britániou v EÚ a NATO, tak by chcel vidieť na stole “konečne konkrétne dôkazy” o ruskej zodpovednosti.

Západné hodnoty vyznávajú zásadu, že “samotné vystúpenie a vierohodnosť nestačia na usvedčenie”. V popredí sa musí vynaložiť úsilie na objasnenie prípadu a zachovanie schopnosti hovoriť s Ruskom.

Čítajte tiež:

VEĽKÝ EURÓPSKY PRIESKUM: Bojíme sa moslimov aj Afričanov, odkazujú obyvatelia EÚ svojim lídrom

GATESTONE INSTITUTE: Čo návšteva saudského princa v skutočnosti znamená

Rusko poslalo Británii a Francúzsku otázky ku kauze Skripal, sú dosť nepríjemné. Štrnásť sa týka Británie a desať Francúzska

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies