HAARETZ: Putinova administratíva v Rusku zatajuje stovky mŕtvych štátnych ruských príslušníkov v sýrskom konflikte domácej verejnosti

Ruski štátni príslušníci boli medzi zabitými, keď sa americké koaličné sily tento mesiac stretli s Assadovou armádou. V pondelok to potvrdili spolubojovníci mŕtvych žoldnierov z polovojenskej spoločnosti Wagner.  Informuje Haaretz.

Americkí predstavitelia novinárom poskytli vyhlásenie, v ktorom uvádzajú že k najmasívnejšiemu úmrtiu došlo 7. februára v noci v provincii Deir al-Zor v Sýrii. Počas útoku koaličných síl. Americké zdroje hovoria o 100 mŕtvych. .

Ruské ministerstvo obrany, ktoré podporuje Assadove sily v sýrskej občianskej vojne, v tom čase uviedlo, že pro-vládne milície zapojené do incidentu vykonávali prieskum a žiadni ruskí vojaci neboli zabití v tejto oblasti.

Rovnako Peskov hovorca Kremľa  zavádzal ruských novinárov  na otázky o mŕtvych ruských štátnych príslušníkov, keď povedal,  že nevie nič o žoldnieroch údajne zabitých v Sýrii, ale  len o ruských štátnych príslušníkoch, ktorí tam boli vyslaní ako členovia ruských ozbrojených síl. Tieto tvrdenia však vytweetovali a vyvrátili samotní kozáci z Kaliningradu.

New York Times v utorok oznámili, že jednotliví Rusi začali hovoriť o smrti svojich blízkych v Sýrii, niektorí dokonca oznamujú špecifické mená obetí na sociálnych médiách.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies