Harabin chce vystriedať Kisku: “Situácia si to vyžaduje”, uviedol. Zaujímavosťou je jeho napojenie na ruskú agentúru Regnum
Sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin (60) potvrdil, že ak vyzbiera dostatok podpisov, tak bude na budúci rok kandidovať na prezidenta. Informoval o tom Denník N. Ďalšie informácie priniesla Pravda.

„Situácia v Slovenskej republike si vyžaduje, aby bol v jej čele človek, ktorý pozná právo a právo nikdy nekrivil. Ktorý sa nespráva ako lokaj Bruselu, či Washingtonu,“ vysvetlil pre web svoje rozhodnutie.

O snahe exministra spravodlivosti za HZDS a exšéfa Najvyššieho súdu sa ako o kandidátovi pre súboj o Prezidentský palác špekulovalo už niekoľko mesiacov.

Harabin patrí medzi hlavných kritikov súčasnej hlavy štátu Andreja Kisku.

Jeden z členov iniciatívy ‚Harabin na hrad‘ Marián Tkáč uviedol, že „Slovenská republika práve v súčasnosti potrebuje prezidenta s právnickým vzdelaním, ktorý navyše ctí tradície, napríklad rodinu, prácu či česť. Všetky tieto kritériá podľa iniciatívy sudca Harabin spĺňa“. Iniciatíva začala zbierať podpisy na podporu prezidentskej kandidatúry sudcu 15. marca.

„V týchto ťažkých časoch je nutné mať za prezidenta človeka, ktorý sa vyzná v právnej oblasti a dokáže aj obyčajným občanom pomôcť. Štefan Harabin je navyše priamočiary, odvážny, energický a morálny občan štátu. Nie je naviazaný na záujmové skupiny, či politické špičky a tak by mohol byť dobrou hlavou štátu,“ uviedol Tkáč. Ako dodal pred asi mesiacom, iniciatíva nevie presný počet vyzbieraných podpisov, dajú sa podľa jeho slov rátať na stovky.

Štefan Harabin je sudcom Najvyššieho súdu SR, okrem iného pôsobil aj ako predseda Súdnej rady SR a ako minister spravodlivosti.

Harabin od prokuratúry minulý týždeň vysúdil 150-tisíc eur v kauze Baki Sadiki. Vtedajší generálny prokurátor Dobroslav Trnka totiž nepriamo potvrdil pravosť prepisu rozhovoru s drogovým dílerom Sadikim z roku 1994.

„Okresný súd Bratislava I na pojednávaní dňa 10. 04. 2018 rozhodol tak, že žalobcovi priznal nemajetkovú ujmu vo výške 150 000 eur. Rozsudok nie je právoplatný,“ potvrdil hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Odškodné Harabin od Generálnej prokuratúry už raz vysúdil v roku 2013. Prokuratúra však odmietla sumu vyplatiť a podala mimoriadne dovolanie na Najvyšší súd SR. Dovolanie podal aj Harabin. Najvyšší súd verdikt Krajského súdu vtedy zrušil.

Sudca Harabín hlavná hviezda Regnumu. Regnumu, ktorý ako jediný spolupracuje na Slovensku s Hlavnými Správami

Pri listovaní ruských webov a hľadaní ako sa dostal Harabín na ich výslnie, sme narazili na Agentúru Regnum.Na naše prekvapenie sme zistili, že Harabín zrejme vďaka prepojeniu Hlavných Správ a tejto propagandistickej agentúry je doslova hviezda s pravideľným priestorom.

Môžete sa dočítať, že Harabín podáva žalobu na Dzurindovu vládu pre Juhosláviu, že je za zrušenie ruských sankcií ako aj jeho názory na Pochody za Slušné Slovensko.

Regnum je previazaný s Hlavnými Správami. Regnum cituje ich oni citujú Regnum.

Mnohí venovali obrovskú pozornosť vyjadreniu Harabína pre údajne informačnú agentúru Realist.ru.

Čítajte tiež: 

KOMENTÁR Jána BARÁNKA: V Smere sa schyľuje k mocenskému boju. Démosthenés a brunetky by vedeli rozprávať

Eduard HEGER z OĽaNO: Som proti zavedeniu dane z poistenia. Je trestom pre zodpovedných

Komisár Oettinger: O vymenovaní vrcholových manažérov EÚ by za žiadnych okolností nemali rokovať štáty EÚ a politické strany

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies