Harabin vysúdil 150-tisíc, prípad sa týka jeho telefonátu so Sadikim
Sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin opäť vysúdil odškodné od Generálnej prokuratúry SR 150-tisíc eur za to, že vtedajší generálny prokurátor Dobroslav Trnka na tlačovej konferencii potvrdil novinárom existenciu prepisu telefonátu medzi Harabinom a drogovým dílerom Bakim Sadikim. Na rozsudok, ktorý nie je právoplatný, upozornil Denník N.

“Okresný súd Bratislava I na pojednávaní 10. apríla 2018 rozhodol tak, že žalobcovi priznal nemajetkovú ujmu vo výške 150-tisíc eur. Rozsudok nie je právoplatný,” uviedol pre TASR hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Denník pripomína, že Harabin pôvodne žiadal 300-tisíc eur. Okresný súd Bratislava I mu ešte v roku 2012 prisúdil polovicu, s čím však Krajský súd v Bratislave nesúhlasil. Spis sa tak vrátil na nižší súd, ktorý však rozhodol opakovane o odškodnom 150-tisíc eur. Prokuratúra sa opäť odvolala, na krajskom súde sa vymenil senát, a ten nový výšku odškodného 150-tisíc potvrdil.

Prokuratúra však podala mimoriadne dovolanie a Najvyšší súd vrátil celú kauzu opäť nižším súdom. Preto Okresný súd Bratislava I rozhodoval v spore opäť.

Takýto systém, ktorý poslankyňa OĽaNO Veronika Remišová označuje v reakcii za zvrátený, musia podľa jej slov po voľbách zastaviť.

“Nie je možné, že obyčajní ľudia, ktorým spôsobí ujmu štát alebo obete trestných činov, dostanú vo svojej ťažkej situácii stonásobne menej, ako sudca Najvyššieho súdu, minister spravodlivosti, ktorí si telefonuje s bosom albánskej drogovej mafie,” píše na Facebooku Remišová.

Na záver zdôraznila, že sudca by mal za podobné kontakty prísť o miesto a nie dostávať odškodné.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies