HOKEJ: Christián Jaroš po viac ako mesiaci späť do NHL

sita

Jaroš po návrate do prvého tímu Ottawy Senators: “Som pripravený naskočiť do toho. Som zdravý a cítim sa dobre”

Slovenský reprezentačný hokejový obranca Christián Jaroš je späť v NHL. Vedenie klubu Ottawa Senators povolalo 23-ročného Košičana do prvého tímu po viac ako mesiaci v tíme AHL Belleville Senators v AHL. Účastník troch seniorských MS vrátane májového domáceho svetového šampionátu v tejto sezóne nastúpil v NHL zatiaľ iba raz – 22. novembra proti New Yorku Rangers. Celkovo má na svojom konte zatiaľ 64 štartov v profilige, pripísal si v nich jeden gól a 9 asistencií.

“Som veľmi šťastný z toho, že som tu. Som pripravený naskočiť do toho. Som zdravý a cítim sa dobre. Po zranení som odohral dosť zápasov a som dostatočne rozohraný. V Belleville to bolo dobré, predvádzali sme kvalitné tímový výkony. Každému sa lepšie hrá, ak to ide celému tímu,” povedal Jaroš pre periodikum Ottawa Citizen.

Slovenský bek by mal hrať za Ottawu už v nedeľu proti New Jersey Devils, hrať by mal s Andreasom Englundom. Jarošovi k návratu do NHL pomohli dobré výkony na farme aj početná maródka v zadných radoch Senators – problémy majú Nikita Zajcev, Ron Hainsey aj Dylan DeMelo.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies