HOKEJ: Mladý útočník Martin Chromiak opúšťa Duklu Trenčín a mieri do zámoria, hrať bude v OHL

sita

Martin Chromiak reprezentoval Slovensko na minulosezónnych MS osemnástok, v letách 2018 a 2019 sa predstavil v tíme SR “18” na prestížnom turnaji Hlinka Gretzky Cup

Slovenský hokejový útočník Martin Chromiak má len sedemnásť rokov a ž v minulej sezóne nakukol do Tipsport ligy vo farbách Dukly Trenčín. V aktuálnom súťažnom ročníku už pravidelne nastupoval v najvyššej domácej súťaži, v 32 zápasoch strelil päť gólov, no ďalšie štarty v nej v blízkej budúcnosti nepridá. Odchádza totiž do zámoria, kde bude hrať v juniorskej súťaži OHL za klub Kingston Frontenacs. Informáciu priniesol oficiálny web kanadského tímu.

“Martin je technicky zručný útočník, ktorý zvýši konkurenciu v našom kádri. Síce sme ho získali v drafte už skôr, no celý proces trval dlhšie, ako som očakával. Sme však radi, že sme sa napokon dohodli a už sa nemôžeme dočkať jeho príchodu,” zhodnotil generálny manažér kanadského juniorského klubu Darren Keily na adresu slovenského mladíka.

Martin Chromiak reprezentoval Slovensko na minulosezónnych MS osemnástok, v letách 2018 a 2019 sa predstavil v tíme SR “18” na prestížnom turnaji Hlinka Gretzky Cup.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies