HOKEJ-NHL: Borowiecki zastúpil policajtov, vo Vancouveri zmaril lúpež

cbssports

Skúsený obranca zažíva vydarené obdobie na ľade aj mimo neho

Hokejisti Ottawy Senators si krátili voľný deň počas výjazdu na klziskách súperov prechádzkou v meste. Obranca Mark Borowiecki však počas chôdze pokojným nedeľným Vancouverom zbadal, ako sa neznámy muž snaží vlámať do auta. Lupič rozbil okno na vozidle, vytiahol z neho ruksak a snažil sa ujsť. Tvrdý bek neváhal, nakričal na narušiteľa verejného poriadku a neskôr ho obral o spomenutý vak. Informoval o tom aj portál cbssports.com.

“Ďakujeme Markovi za pomoc a doporučujeme všetkým, ktorí sú svedkami zločinu, aby upozornili políciu a zostali v bezpečí,” uvádza sa v oficiálnom stanovisku vancouverskej polície. Borowieckého aktivita zachránila obeť lúpeže od vybavovania nových osobných dokladov, keďže vo vaku sa nachádzali aj pasy.

Tridsaťročný obranca momentálne prežíva najlepšiu sezónu kariéry. V 27 zápasoch nazbieral už 10 bodov (2+8), pričom jeho osobné maximum v NHL je na úrovni jedenástich bodov. Borowiecki navyše plní úlohu asistenta kapitána a svoju dôležitosť pre mužstvo nielen mimo ľadu, ale aj priamo na ňom môže ukázať v utorňajšom súboji práve na klzisku Vancouveru Canucks.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies