Identifikovali extrémistu, ktorý útočil na autorov filmu pre Netflix

wsj

Hnev časti brazílskej spoločnosti vyvolal parodický film, ktorý sa pohráva s myšlienkou, že Ježiš Kristus bol gej. Podľa niektorých to vôbec nie je vtipné, naopak, je to rúhanie.

Brazílskej polícii sa podarilo identifikovať jedného z páchateľov nedávneho útoku na sídlo brazílskej filmovej spoločnosti, ktorá si pohnevala radikálnych kresťanov parodickým filmom o Ježišovi Kristovi. Ako polícia v utorok informovala, uskutočnila raziu v bydlisku jedného z páchateľov, pravdepodobne vodcu celej skupiny, a zaistila mu zbrane, muníciu, peniaze aj počítač. Jeho samotného však nenašla, muž je naďalej na úteku.

K útoku skupiny kresťanských extrémistov na brazílsku filmovú spoločnosť došlo minulý týždeň na Štedrý večer. Následne sa vo štvrtok objavilo na internete video, v ktorom sa k zodpovednosti za útok prihlásila organizácia Veliteľstvo ľudového národného povstania. Na videu vidno troch zamaskovaných mužov, z ktorých jeden číta vyhlásenie a má zmodulovaný hlas. Následne vidno zábery samotného útoku, počas ktorého členovia skupiny hádžu na budovu v Rio de Janeiro zápalné fľaše, známe aj ako Molotovove koktaily.

Pri útoku nikto nebol zranený, menší požiar zakrátko uhasili policajti.

Hnev kresťanských extrémistov vyvolal krátky film s názvom Prvé pokušenie Krista, ktoré natočila známa brazílska humoristická skupina Porta dos Fundos pre brazílsky Netflix. Film sa pohráva s myšlienkou, že Ježiš Kristus bol gej. Podľa jeho kritikov to však vôbec nie je vtipné a naopak, ide o vážne rúhanie.

Brazílski strážcovia mravnosti zorganizovali dokonca petíciu za zákaz tohto filmu, pod ktorou sú už vyše dva milióny podpisov.

“Krajina tieto nenávistné útoky prežije, a nakoniec zvíťazí láska a sloboda vyjadrovania,” komentovala situáciu humoristická skupina Porta dos Fundos.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies