Igor Matovič predstavil členov novej vlády

sita

Igor Matovič predstavil členov novej vlády bola rozšírená vo štvrtom odseku o meno ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej

Líder Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO) a dezignovaný premiér Igor Matovič dnes pred Národnou radou SR spolu s koaličnými partnermi predstavili svoju vládu. Za OĽaNO bude ministrom vnútra Roman Mikulec, ministrom financií Eduard Heger, ministrom obrany Jaroslav Naď, ministrom zdravotníctva Marek Krajčí, ministrom pôdohospodárstva Ján Mičovský, minister životného prostredia Ján Budaj a ministerkou kultúry Natália Milanová.

Členovia vlády za hnutie Sme rodina budú Andrej Doležal ako minister dopravy a Milan Krajniak ako minister práce, sociálnych vecí a rodiny. Podpredseda vlády pre legislatívu a strategické plánovanie bude Štefan Holý.

Členovia vlády za SaS budú minister školstva Branislav Gröhling a minister zahraničných vecí Ivan Korčok. Minister hospodárstva a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku bude predseda SaS Richard Sulík.

Za ľudí bude mať vo vláde ministerku pre investície a regionálny rozvoj a podpredsedníčku vlády Veroniku Remišovú a ministerstvo spravodlivosti povedie Mária Kolíková.

Ministerské kreslá si teda štvorkoalícia rozdelila v pomere sedem OĽaNO, tri Sme rodina, tri Sloboda a Solidarita (SaS), dve Za ľudí. Prezidentka Zuzana Čaputová vládu vymenuje v sobotu 21. marca. Deň predtým, v piatok 20. marca, sa uskutoční ustanovujúca schôdza parlamentu. Po nej doterajší kabinet Petra Pellegriniho podá demisiu. V parlamente sa bude nová vláda opierať o 95 poslancov.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies