THE INDEPENDENT: Sťažnosti na H & M. Čiara na detských ponožkách vraj pripomína znak pre Alaha

Švédsky odevný gigant H & M stiahol pod tlakom sťažností zákazníkov z predaja rad detských ponožiek, na ktorých je vyobrazená figúrka zo stavebnice Lego sa zbíjačkou. Vlnu kritiky vzbudila stopa za zbíjačkou, ktorá pripomína obrátený arabský znak pre Alaha.

Ako uviedol britský denník The Independent, odevný reťazec sa ľuďom ospravedlnil s tým, že podobnosť bola úplne náhodná.

 

“V H & M sa vždy snažíme ponúkať produkty, o ktorých sme presvedčení, že ich naši zákazníci ocenia. Motív na ponožkách predstavuje figúrku Lego. Akýkoľvek iný význam je úplne náhodný a ospravedlňujeme sa, ak tento motív niekoho urazil, “povedal hovorca spoločnosti.

Správa o kontroverzných ponožkách prichádza len niekoľko týždňov po tom, čo sa spoločnosť H & M ospravedlňovala zákazíkom za kampaň, ktorú kritizovali ako rasistickú.

Reťazec na začiatku roka prezentoval černošské dieťa v mikine so sloganom “najhustejšie opice v džungli”. Akcie spoločnosti reagovali poklesom na deväťročné minimum.

Aby toho nebolo málo, pobúrení ľudia kvôli kampani zničili niekoľko obchodov H & M v Južnej Afrike. Reťazec sa tam nakoniec z bezpečnostných dôvodov rozhodol dočasne zatvoriť všetky pobočky.

Súvisiace články

Na Marse vedci našli jazero plné vody skryté pod ľadom podobne ako v Grónsku

Roman Suchý

Pentagon pracuje na technológii ovládanej mozgom

Michal Šumichrast

Nové dôkazy: Rybí olej a omega-3 nemajú takmer žiadne účinky na zdravie srdca

redakčný výber
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy