Iránske jednotky v Sýrii vypálili 20 rakiet na izraelské ciele v Golanských výšinách
Iránske jednotky na sýrskej strane Golanských výšin vypálili zhruba 20 striel a rakiet na izraelské ciele v Golanských výšinách. Oznámil to hovorca izraelskej armády Jonathan Conricus. Sýrske štátna médiá s odvolaním sa na vojenské zdroje neskôr oznámili, že sýrska letecká obrana musela čeliť paľbe izraelských rakiet na svojom území.

Izraelský systém raketovej obrany podľa hovorcu zastavil “niekoľko” rakiet. Správy o zranených zatiaľ nie sú a škody na izraelských pozíciách sú obmedzené. Izrael vykonal odvetný úder, dodal Conricus, bližšie informácie však neposkytol.

Ani sýrske médiá bližšie informácie neposkytli. Štátna tlačová agentúra SANA a Sýrska organizácia pre ľudské práva (SOHR) informovali o delostreleckej paľbe z územia držaného Izraelom. Podľa SOHR strely mierili na vojenské pozície sýrskej armády a spojeneckých síl.

Izraelská armáda krátko predtým oznámila, že v oblasti Golanských výšin zaznelo niekoľko sirén, ktoré varujú pred leteckými útokmi, napísala agentúra Reuters.

Napätie v regióne vzrástlo po tom, čo americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené štáty sa sťahujú z iránskej jadrovej dohody. To prinútilo Izrael vyhlásiť vysoký stupeň pohotovosti. Izraelská vláda je veľkým zástancom a obhajcom Trumpovho rozhodnutia odstúpiť od dohody.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies