JANKOVSKÁ: Údajná komunikácia s Marianom K. je veľký blud a podvrh

Kandidátka na sudkyòu Ústavného súdu SR Monika Jankovská poèas vypoèutia kandidátov na sudcov Ústavného súdu SR na zasadnutí Ústavnoprávneho výboru NR SR. Bratislava, 23. január 2019. Foto: SITA/Martin Medòanský

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská označila informácie o jej komunikácii s obvineným Marianom K. za „veľký blud“ a „podvrh“. Reagovala tak na článok Denník N, podľa ktorého si Jankovská s Marianom K. vymenila tisíce správ a ovplyvňovala v jeho prospech sudkyňu v kauze zmeniek televízie Markíza. Denník sa odvoláva na komunikáciu v aplikácii Threema, ktorú polícia zaistila pri vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky.

„Podľa mojich informácií koluje po Slovensku niekoľko verzií tejto údajnej komunikácie. Podnikám všetky potrebné právne kroky na svoju obranu,“ uviedla Jankovská.

Podľa zistení denníka z aplikácie Jankovská doslova riadila sudkyňu Zuzanu Maruniakovú. Keď sudkyňa váhala, Marian K. v Threeme napísal údajne Jankovskej odkaz: „Nech robí, čo má, lebo skončí ‚na Kuciaka’“. Vtedajšia štátna tajomníčka s Marianom K. komunikovala nepretržite od septembra 2017 do mája 2018 a operácia zmenky mala Marianovi K. priniesť milióny eur od televízie Markíza a jej a ďalším dvom sudkyniam provízie, píše denník na základe komunikácie z Threemy, ktorú má k dispozícii.

Denník N pripomenul, že sudkyňa Maruniaková v kauze zmenky Marianovi K. vyhovela bez toho, aby vôbec skúmala podpis niekdajšieho šéfa a spolumajiteľa televízie Pavla Ruska. Spor sa však neskôr otočil v neprospech Mariana K.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies