Je Európska Únia ľahostajná voči Európanom?
V dôsledku mimoriadnej veľkorysosti Európskej únie voči prisťahovalcom boli zabudnuté národy a štáty, ktoré podporujú EÚ. Dnes Merkelová a Macron požadujú od Európy solidaritu pri riešení migračnej krízy a zabúdajú, že to bolo vyvolané jednostranným rozhodnutím Nemecka. Toto odtrhnutie od potrieb európskych národov nakoniec povedie prívržencov zjednotenej Európy ku krachu, píše Ivan Rioufol na Le Figaro.

Súhlasom hostiť loď “Aquarius” s 629 migrantmi z afrických krajín na palube, ktorej predtým zavreli dvere Taliansko, Francúzsko, Malta, teraz Španielsko “hýri” svojou “veľkorysosťou.” Všade sú plagáty: “Vitajte u nás”, “Chceme vás prijať!”, “Minulosť je čierno-biela, budúcnosť mnohofarebná”, atď. Nová socialistická vláda poskytne každému z prisťahovalcov právo na pobyt v krajine po dobu 45 dní, bezplatnú zdravotnú kartu , a tiež prikázali demontáž vysokých plotov oddeľujúcich španielske enklávy v severnej Afrike od Maroka.

Taká ukážka štedrosti  je však “falošná”. Vo svojej nesobeckej “službe ostatným” Španielsko a Európska únia ako celok “začínajú ignorovať národy a národnosti, ktoré sú v jej jadre”. Samozrejme, že destabilizácia Európy nedochádza vinou afrických migrantov, ktorí prišli do Valencie, ale španielske orgány “nezodpovedne” nezdieľajú všeobecné obavy o osud “európskej integrácie”, ktorá je podľa francúzskeho ministra financií Bruna Le Maire  v procese úpadku.

K rovnakému “sebauspokojeniu” sú tiež náchylní hlavne priaznivci otvorených hraníc Európy, Emmanuel Macron a Angela Merkelová. “Bláznivé” rozhodnutie nemeckej kancelárky v roku 2015 prijať milión moslimských utečencov, ktorému tak tlieskali “exaltovaný euronadšenci” vyvolal “očakávaný” protest európskych národov, rozzúrených tým, že “im nedali ani slovo”. Ďalej je to dobre známe: sexuálne napadnutie v Kolíne nad Rýnom a prvé teroristické útoky, vzostup islamského antisemitizmu, neschopnosť integrovať novú populáciu do európskej spoločnosti a tak ďalej.

Obhajcovia ľudských práv “sú necitliví v práve chrániť svoju krajinu”, a ako generálny tajomník OSN, António Guterres aj naďalej trvajú na tom, že migrácia je “nevyhnutná” a “nevyhnutná”.

“Čakať, až Macron a Merkelová vyriešia problém migrácie, je ako požadovať pyromaniakov, aby uhasili požiar, ktorý vznikol ich vinou,” zdôraznil Ivan Rioufol. Oficiálny predstaviteľ francúzskej vlády Benjamin Griva vyzval k “európskej solidarite pri konfrontácii s populizmom”. Dal tak jasne najavo, že vidí nebezpečenstvo pre štát v “prebudení národov”, a nie masovej imigrácii a “totalitnom islame”. Francúzskeho prezidenta, ktorý vyhlasoval svoj úmysel posilniť zvrchovanosť Európy a zároveň sa vysmieval “nacionalistickému obratu”, možno považovať len za “pokrytca”, tvrdo napísal Riufol. “Oni sami sa neponáhľajú ponúknuť svoju pohostinnosť, ktorú chránia.”

Angela Merkelová taktiež požaduje “celoeurópsku reakciu” na migračnú krízu. “Ale bolo to Nemecko, ktoré sa rozhodlo otvoriť svoje hranice pred tromi rokmi,” pripomína. Zdá sa, že títo európski vodcovia by nemali dávať ostatným prednášky o solidarite.

Dnes platí Macron za “chybu vo výpočtoch”, ktorej sa dopustil aj počas volebnej kampane. Budúcemu prezidentovi sa zdalo, že migračná kríza by mohla byť vyriešená pomocou ekonomiky a sociálnych programov. V skutočnosti materialistický prístup často prehráva s civilizačným, ako ukazujú “bezpečné” príklady z hľadiska migrácie v Poľsku a Rakúsku.

V tomto ohľade americký prezident chápe skutočnosť lepšie ako jeho oponenti, domnieva sa Rioufol. A obrátil sa k “sebazničujúcim elitám”: “Ak nezabudneme, kto sme, nebude možné nás poraziť.” V porovnaní s “bezduchými, odtrhnutých od reality” prejavov Macrona a Merkelovej, sú slová Trumpa v zhode s potrebami “znovu sa objavujúcich národov”, je si istý autor. “Zlyhanie euronadšencov – týchto národofóbov – je predurčené,” zdôraznil Rioufol.

Posledných 30 rokov “papagáje s novinárskymi preukazmi”, politológovia a “salónni moralisti” označovali obavy z imigrácie a islamu za “iracionálne”, fantóma, šíreného krajnou pravicou. Medzitým nemecké úrady tento týždeň oznámili predchádzanie teroristickému útoku s použitím biologických zbraní, ricínu. Organizátor teroristického útoku, ktorý pochádza z Tuniska, prišiel do krajiny v rámci programu zjednotenia rodiny.

Francúzsko, ktoré odmietlo hostiť “Aquarius”, sa rovnako stretne s významnou časťou jeho cestujúcich doma – asi polovica utečencov vyhlásila, že sa túži dostať do Francúzska. A tento rozpor je zjavným dôsledkom “progresivizmu” Macrona.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies