Je možné, že Smer-SD sa rozhodne pre predčasné voľby, tvrdí Paška zo SNS. Pellegrini posúva Druckera na vnútro

Dezignovaný premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) bude mať pri výbere nových kandidátov na ministrov ťažkú úlohu, lebo nároky prezidenta Andreja Kisku je dosť ťažké naplniť. Uviedol to prvý podpredseda SNS Jaroslav Paška, podľa ktorého je možné, že Smer-SD sa rozhodne ísť cestou predčasných volieb. Informuje aktualne.sk.

„Som presvedčený, že Pellegrini sa požiadavky prezidenta bude snažiť naplniť a bude na to potrebovať dlhší čas. Je však možné, že práve táto požiadavka Andreja Kisku bude smerovať možno k tomu, že strana Smer-SD sa rozhodne pre iné riešenie súčasnej politickej krízy, ktoré môže smerovať až k predčasným voľbám,“ pripustil Paška.

Myslí si totiž, že ak by Smer-SD musel menovať do vlády odborníkov, ktorí nemajú žiaden vzťah k súčasným štruktúram Smeru-SD, znamenalo by to, že si strana nemôže uplatniť svoje právo zúčastniť sa na vládnutí svojimi nominantami, napriek tomu, že zvíťazili výrazne vo voľbách.

Líder koaličného Mostu-Híd Béla Bugár zatiaľ nevidí dôvod na predčasné voľby, keďže 79 poslancov NR SR jasne vyjadrilo podporu novej vláde. O ďalšom postupe sa popoludní poradí Koaličná rada. Povedal to novinárom potom, ako prezident Andrej Kiska odmietol vymenovať novú vládu Petra Pellegriniho (Smer-SD) a dezignovaného premiéra požiadal o nový návrh ministrov.

Podľa HNonline dezignovaný premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) navrhol na post ministra vnútra súčasného šéfa rezortu zdravotníctva Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD).

Ministerstvo zdravotníctva by po ňom mala prebrať štátna tajomníčka rezortu Andrea Kálavská.

Pellegrini to v utorok povedal novinárom po tom, čo sa prezident Andrej Kiska rozhodol nevymenovať novú vládu.

Pellegrini chce Kiskovi v stredu doručiť nový návrh na vymenovanie členov novej vlády. Zmeny na ostatných pozíciách podľa neho nebudú.

Rozhodli sme sa, že urobíme všetko preto, aby sme situáciu na Slovensku upokojili. Slovensko si nemôže dovoliť byť niekoľko týždňov bez vlády, ktorá nemá parlamentnú väčšinu. Nie všetko funguje tak, ako by malo,“ vyhlásil na Úrade vlády Pellegrini.

Čítajte tiež:

KOMENTÁR Petra KRÁLIKA: Prezident môže pokojne zoškrtať aj druhý návrh Pellegriniho a odletieť na Európsku radu hláv štátov a premiérov
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies