Je na neho vydaný európsky zatýkací rozkaz. Ukrajinec žiadal o azyl na Slovensku
Na Slovensku žiadal o azyl ešte začiatkom marca cudzinec, z ktorého sa časom vykľula medzinárodne hľadaná osoba. Maďarské justičné orgány totiž na neho vydali európsky zatýkací rozkaz pre závažnú násilnú trestnú činnosť. Informuje Aktuálne.sk.

Päťdesiatpäťročný muž ukrajinskej národnosti je momentálne vo väzbe a justičné orgány budú rozhodovať o jeho vydaní do Maďarska. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Baloghová.

Muž prišiel v marci na oddelenie železničnej polície v Trenčíne, aby si vybavil doklady, ktoré mu údajne ukradli, pričom zároveň požiadal o azyl. Pri poskytovaní osobných údajov o mene, dátume narodenia či štátnej príslušnosti klamal.

“Vďaka tomu, že cudzinecká polícia preveruje odtlačky prstov každého jedného nelegálneho migranta, sa podarilo odhaliť pravdu,” uviedla Baloghová. Identitu muža potvrdil následne aj ďalší systém INTERPOL-u, a to biometrické rozpoznávanie tváre.

Muž mal v Maďarsku ešte v 90. rokoch minulého storočia uniesť svoju obeť a následne žiadať výkupné. Keď však výkupné nedostal, mal svoju obeť zabiť.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies