Jozefa D. známeho z kauzy bytová mafia vzali do väzby

Jozefa D., ktorý je známy z kauzy bytovej mafie, zobral súd do väzby. Na sociálnej sieti o tom informoval Policajný zbor SR s tým, že dôvodom boli podvody s nehnuteľnosťami. Dotyčného zadržali policajti ešte vo štvrtok v Šenkviciach. „Policajti nič nepodcenili, takže Jozef D. pri zatýkaní nestihol klásť odpor, zákrok prebehol rýchlo, bez komplikácií a zranenia,” uviedla polícia.

V kauze tzv. bytovej mafie figurovalo pôvodne 14 obžalovaných. Organizovaná skupina mala podľa obžaloby na svedomí podvodné prevody nehnuteľností s celkovou škodou 4,191 milióna eur. Hlavou skupiny bol podľa prokuratúry Jozef D. Ten v minulosti tvrdil, že od roku 2005 spolupracoval s políciou a pri podvodoch s nehnuteľnosťami ich informoval o jednotlivých krokoch. Polícia však popierala, že by disponovala informáciami, ktoré jej údajne poskytol Jozef D. Kontrolou, ktorú na základe žiadosti súdu vykonali, sa podľa polície zistilo, že neboli získané žiadne informácie týkajúce sa kauzy. Jozef D. čelí obžalobám aj v iných prípadoch.

Jozef D. bol podľa uznesenia Najvyššieho súdu SR v rokoch 2008 až 2010 príslušníkom policajného zboru. Teda v čase, keď bol ministrom vnútra Robert Kaliňák.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies