JUSTIČNÁ MAFIA: Majme na pamäti vždy podstatu zápasu o spravodlivosť. Účelove zneužitie kauzy “Droják” proti Gáborovi Gálovi
Dnešný článok Aktualít s názvom “Budúci minister spravodlivosti bol vo firme s pofidérnym človekom”, neslúži ani spravodlivosti a ani dobru.

Aktuality ním vstúpili na tenký ľad politického zápasu. A to spôsobom manipulovania s verejnou mienkou a snahou vyvolať  dojem, že budúci minister spravodlivosti Gábor Gál má nejaké čudné, takmer mafiánske prepojenia.

Ak chceli v redakcii Aktualít poukázať na nejakú nezrovnalosť v minulosti budúceho ministra, mali zvoliť buď inú kauzu alebo iný druh kauzy a nie minulosť, ktorá súvisí s advokáciou Gábora Gála.

Napokon samotný text tohoto článku niekoľko krát potvrdzuje, že Ján Droják bol obeť, bol oslobodený a výpoveď Petra Vačoka odhaľuje, že v čase obhajoby obaja advokáti stáli na strane spravodlivosti. Text je tak v priamom rozpore s nadpisom. S nadpisom, ktorý je manipulatívny a zostáva po ňom iba nepríjemná pachuť špiny podozrenia.

Ku kauze Droják.

Problém so zákonom môže mať každý kto podniká. Stať sa to môže z minúty na minútu. Navyše v krajine kde je silná justičná mafia s prepojením na exekučnú mafiu.

V čase keď Gál s Vačokom prevzali prípad tieto prepojenia ústili do reálnej mafie a jej chápadiel. Použiť odvahu Vačoka s Gálom prevziať vôbec obhajobu Drojáka dnes proti Gálovi je tak nefér a nemá nič spoločné so snahou o slušné Slovensko.

Obyčajní ľudia –  čitatelia, nevedia rozlíšiť väzbu od výkonu trestu.  Nevedia rozlíšiť prejednávanie obžaloby od odsúdenia.

Pretože podstatou toho prípadu, ktorý sa spomína v článku je presne toto:

“Oveľa viac zhovorčivejší bol ďalší bývalý spoločník vo firme Dodak Peter Vačok. Tohto renomovaného advokáta pozná verejnosť ako pôvodného vyšetrovateľa kauzy zavlečenia Michala Kováča ml. do Rakúska.

Už dlhé roky sa venuje advokácii a otvorene hovorí, že Gábor Gál sa do spomínanej firmy dostal cez neho. Vačok pôvodne zastupoval Drojáka pred súdom v prípade obžaloby z navádzania na vraždu.

„Tento prípad som od začiatku považoval za svinstvo, pretože Droják bol v tom nevinne. Nakoniec ho očistil aj súd,“ vysvetlil nám Vačok.”

Pre pochopenie ako funguje justičná mafia sa mali aktuality sústrediť na meno sudcu, vyšetrovateľa a prokurátora v tom obvinení Drojáka.

Tak ako každý mafián na špici svojej hierarchickej pyramídy ovládal justíciu a navonok hral toho “dobrého muža” a robotu za seba posielal vykonávať “zlých mužov”. Rovnako boli na mafiánskej výplatnej listine ľudia z justície.

Bez nich nemohli vznikať vyfabrikované väzby, falošné obvinenia, výpovede “svedkov” pod nátlakom, či oslobodzujúce rozsudky skutočných mafiánov alebo tzv. dostačujúce tresty.

Bez justičnej mafie by sa totiž nikdy nestalo, že skutočné mafiánske organizované skupiny boli spisovo tak rozdrobené a rozdelené a priestorovo rozhodené po Slovensku, že aj keď čestný vyšetrovateľ chcel objasniť trestnú činnosť v bode A do bodu B sa nedostal lebo nevedel kde a čo má hľadať.

Princíp spájania a rozpájania spisov ako aj princíp pribaľovania nesúvisiach osôb do trestných spisov, ktoré boli vždy krivo obvinené, aby mohli byť prepustené,  a zároveň boli vystrihnuté skutočné postavy podsvetia zo živých spisov a mnohokrát pustené z väzby, je princíp ako fungovala a funguje mafia v súčinnosti s justičnou mafiou.

To, že Jano Droják sa napokon dostal do špirály dlžôb a exekučného a výpalného zúfalstva a v ňom robil zúfalé nespoľahlivé činy nie je príčina ale dôsledok. Dôsledok človeka, ktorý neuhral nerovný boj s mafiou o spravodlivosť.

Jano Droják je rovnako obeť ako iní za posledných 17 rokov a obete často podľahnú štokholmskému syndrómu alebo psychickým ochoreniam, prestanú rozlišovať realitu a napokon sa zamotajú aj do vlastných lží, ktorými chceli uhrať tento nerovný zápas.

Použiť však Drojáka proti Gálovi kvalifikujeme ako mediálne nezodpovedné a predovšetkým spoločensky nezodpovedné.

Nezodpovedné preto, pretože nie je v článku osvetlená táto podstata. A ani náznak o justičnej mafii. V čase, keď vieme, že jeden z najväčších procesov proti justičnej mafii začína 28.3. na Okresnom súde v Trenčíne rozhodovaním o obnove konania. 

A tak článok aktualít nepomáha dobru a spravodlivosti, ale jemným manipulatívnym spôsobom v politickom boji zasahuje budúceho ministra Gála. A to je nefér.

Nefér voči všetkým obetiam justičnej mafie.

Preto vyzývame Aktuality z úcty a piety k obetiam justičnej mafie, aby uvedený článok buď prepracovali alebo stiahli. 

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies