Katolícki kňazi v jednom šíku s Kotlebovcami: Sprísnenie potratov z dielne ĽSNS podporil aj Marián Kuffa

Ľudová strana Naše Slovensko navrhuje sprísniť potratovú politiku na Slovensku a zakázať svojvoľné a neodôvodnené umelé prerušenie tehotenstva. Novelu zákona Kotlebova strana predložila do parlamentu a vyzvala všetky parlamentné strany, aby ich návrh podporili.

 Kňazi vyzvali k podpore Kotlebovej novely zákona

“Pre veriacich katolíkov je umelý potrat úmyselné a chcené zabitie nevinného a bezbranného dieťaťa. Je to zlo samé v sebe, ktoré nedokážu ospravedlniť žiadne okolnosti. Neexistuje dôvod, pre ktorý by sa dalo ospravedlniť napomáhanie takémuto zlu, alebo jeho nezabráneniu,” napísali kňazi vo svojej výzve. “Nevyužitie príležitosti hlasovať za zlepšenie potratového zákona je porušením vážnej povinnosti kresťana katolíka a zanedbaním dobrého.

Evangelium Vitae nášho milovaného svätého pápeža Jána Pavla II. jasne hovorí, že umelý potrat a eutanázia sú zločinmi, ktoré žiaden ľudský zákon nemôže uznať za prípustné, apelovali na poslancov vo výzve. “Zákony, ktoré tak robia, nielenže vôbec vo svedomí nezaväzujú, ale stavajú človeka pred vážnu a konkrétnu povinnosť postaviť sa proti nim na základe námietok svedomia,” uvádzajú kňazi.

Tak vnútorne nespravodlivý zákon, akým je zákon pripúšťajúci potrat a eutanáziu, nemožno nikdy použiť ani sa zúčastňovať na vytváraní verejnej mienky v prospech takéhoto zákona, ani ho podporiť hlasovaním, uviedli kňazi. “Vyzývame všetkých poslancov Národnej rady SR, aby sa hlasovaním postavili za život nenarodených detí. Dobrý zákon je potrebné podporiť bez ohľadu na osoby. Nech Boh požehná každé dobré dielo, ktoré zachráni nevinné deti.”

ThDr. PaedDr. Mgr. art. Peter Dufka, PhD., SJ
ThDr. PaedDr. ICLic. Jozef Maretta, PhD.
Ing. Mgr.  Marián Kuffa, dr. h. c.
Mgr. Pavol Hudák – rektor Domčeka Anny Kolesárovej
Mgr. Dušan Škurla
Ing. Emil Šafár, SDB
Mgr. Peter Tomša, OFMCap
Mgr. Benjamín Kosnáč
Felix Tkáč, OFMCap
Ján Mikuláš Bohdal, OFM
Stanislav Ladislav Baláž, OFM
Jozef Róbert Chabada, OFM
Peter Ginepro Barok, OFM
Mgr. Ľudovít Gabriš – farár Červený Kameň
Mgr. Vladimír Nemec – školský kaplán Prešov
Mgr. Štefan Kaňuk – školský kaplán Prešov
Mgr. František Mašek – farár Krškany
Mgr. Ivan Hupka – farár Brezno – Mazorníkovo

Kotlebovci chcú zrušiť možnosť vykonávať interrupcie do 12 týždňov tehotenstva len na základe žiadosti ženy. Možné interrupcie by mali byť len v troch odôvodnených prípadoch. V prípade ohrozenia života ženy a ak žena dá na interrupciu súhlas. V prípade, ak žena otehotnela v dôsledku trestného činu, napríklad po znásilnení, tehotenstvo nepresahuje 12 týždňov a interrupcii nebránia zdravotné problémy ženy, a ak žena o to sama požiada.

Výzvu katolíckych kňazov priniesol portál topky.sk.

Čítajte tiež:
Počkajte prosím...

Odoberať EuroRešpekt

Chcete byť informovaní o najnovších článkoch EuroRešpektu?